Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Saç Bandı Yapımı Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden çok güzel bir saç bandı yapılışı hazırladık. Saç bandı yapımı uzunluğunu ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. 0 – 3 aylık bebekler için veya kendiniz için. Ortası trabzanlı kenarları fıstıklı kolay ve çok hoş bir örnek. Örgü saç bandı yapımı anlatımlı modele geçmeden önce daha önce ördüğümüz saç bandı modellerinin yapılışına geçelim. Şiş ile ördüğümüz kolay ve harika bir saç bandı vardı. Videolu örgü saç bandı yapımı içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz fiyonk saç bandı da çok sevilen örneklerden. Tarifine anlatımlı saç bandı yapımından ulaşabilirsiniz. Ben örgü değil kumaşla saç bandı yapmak istiyorum diyorsanız kadife saç bandı yapımı hem kolay hemde çok şık. Özel günlerinizde de kullanabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım saç bandı yapımına.

Örgü Saç Bandı Nasıl Yapılır?

Her yaş için örebileceğiniz çok şık bir saç bandı. 0-3 aylık bebekten yetişkin bir kadına kadar hangi ölçülerde örmeniz gerektiğini söyleyeceğiz. Sizde rahatlıkla örebileceksiniz. Modelde orta kalınlıkta bir iplik ve 5,5 mm tığ ile örebilirsiniz. 0-3 aylık bebek için 33 cm, 3 – 6 aylık bebek için 33 – 38 cm, 6 – 12 aylık bebek için 38 – 40 cm, 1 – 3 yaş için 40 – 43 cm, 4 – 12 yaş için, 43 -47 cm, gençler için 47 – 50 cm , yetişkin kadınlar için 53- 55 cm uzunluğunda aşağıdaki videoda olduğu gibi örüyoruz.

Örgü Saç Bandı Yapımı Anlatımlı 1

İstediğimiz uzunlukta ördükten sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi uçları katlıyoruz. Dikiyoruz. Videoda da ayrıntılı bir şekilde anlatılmakta.

Örgü Saç Bandı Yapımı Anlatımlı 2

Saç bandı hazır. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Evde kalan parça iplerle bu güzel saç bandından örebilirsiniz. Örgü saç bandı yapımı anlatımlı modeli tamamladık. Şimdi birkaç farklı renkle örülmüş örneklerini görme vakti.

Örgü Saç Bandı Yapımı Anlatımlı 3

Örgü Saç Bandı Yapımı Anlatımlı

Kaynak : https://traversebaycrochet.com/2020/02/05/tc-braided-twist-crochet-headband/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler