Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Reglan Kollu Hırka Yapılışı

Kırmızı olsun 3 fazla olsun. Her modele çok yakışan bir renk. Reglan kollu hırka yapılışını siz istediğiniz renklerle örebilirsiniz. Şemada 2 yaştan 12 yaşa kadar ölçüleri verilmiş. Size uygun cm ölçüleri ile bebek hırka modellerini görebilirsiniz. 10 – 12 yaş hırka modelleri olarak örebilirsiniz. 8 yaş hırka modelleri olarak örebilirsiniz. Haraşo örgü modeli ile örülmüş reglan kol hırka modellerinden. Daha önce birçok farklı modelde reglan kol örgü modellerinden bahsettik. Bugün birkaç tanesinden bahsedelim. Daha sonra yeni modele geçelim. Ahududu uzun hırka yapılışı çok hoş bir model. İlmek sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Örgü kazak modelleri yapılışı yine reglan kol örgü modellerinden. Yeni kazak örnekleri yine reglan kollu modellerden. Daha çok örnek var. Yetişkinler içinde reglan kollu örgülerimiz var. Daha önceki tariflerden ulaşabilirsiniz. Şimdi reglan kol hırka yapılışına geçelim.

Reglan Kol Hırka Nasıl Örülür?

Önden düğmeli, cepli çok hoş bir hırka. 2  – 12 yaş arası cm ölçüleri mevcut. Size uygun yaş aralığına göre örgüleri örebilirsiniz. Genelde cm ölçüleri veriliyor. Çünkü hepimizin kullandığı ip farklı oluyor. Örgüde ilmeği alış şeklimiz farklı oluyor. Şiş ölçüleri farklı oluyor. Aslında çocukların bedenleri de farklı oluyor. Bu yüzden ilmek sasıyı vermek çok doğru olmuyor. En güzeli cm ölçüleri ile örmek. Aslında en güzeli de eğer çocuğumuz yanımızda ise sipariş örmüyorsak örgüyü ölçerek örmek daha doğru.

Reglan kollu hırka yapılışı için aşağıdaki şemaları kullanacağız. A 2 yaş, b 4 yaş, c 6 yaş, d 8-10 yaş, e 12 yaşı temsil ediyor. 5, 5 şişle örülmüş örgü. Sizde bu ölçülere uyan iplerle örebilirsiniz. 4 tane de düğme kullanacağız. Hırkanın şemaları aşağıdaki gibi. Kaynak kısmından çok daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Arka kısmın şeması.

Reglan Kol Hırka Yapılışı 1

Ön parçaların şeması.

Reglan Kol Hırka Yapılışı

Kolların şeması.

Reglan Kol Hırka Yapılışı 2

Ve hırkanın son hali.

Reglan Kol Hırka Yapılışı 3

Şimdi şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü ters örgü nasıl yapılır onu izleyelim. Hırkada düz örgü kullanılıyor. Hem ön sırada hem arka sırada. Bu şekilde haraşo örgü oluşuyor.

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-la-veste-point-mousse-pour-fillette-2090492

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler