Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

4 Pratik Bahçe Dekorasyonu Önerileri

Biz bayanlar yenilikleri ve değişiklikleri çok severiz. Bu sevgimizi de en çok yaşam alanımız olan evimizde uygulamak isteriz. Tabi bir bütün olarak bahçemizi de evimiz diye dâhil ediyorum. Ama gelin görün ki nasıl bir şey yapacağımızı bilemeyiz. Evimizin büyük bir bahçesi vardır ve havuz yaptırmak istiyoruzdur. Bahçemiz için en ideali nasıl olmalı, acaba nasıl bir bahçe dekorasyonu yaptırmalıyım diye düşünür dururuz. Evimizin iç dekorasyonuna uygun bir bahçe olacak mı, bütünlüğü sağlayabilecek miyim gibi sorular aklımızda gider gelir. İşte tam bu noktada imdadımıza dekorasyon fikirleri yetişiyor. Ben de bu konuda yardımcı olacak fikir verecek birkaç bahçe dekorasyonu önerileri aktarmak istiyorum. Bu fikirleri genel olarak fotoğraflarla örnekleyerek göstermeye çalışacağım.
Çok beğeneceğinizi düşünüyorum, bir hayli güzel ve hatta bana “neden hala apartmanda oturuyorum ki!” diye iç geçirtti. Hadi bahçe dekorasyonu fikirleri hakkındaki yazımıza yavaştan geçelim.

 

1- Bahçede bir bütünlük sağlayabilmek için öncelikle boyunu hesap ederek yola çıkmalıyız. Örneğin küçük bahçelerde birçok şey yer alsın istiyorsak saksı ve raf sistemlerinden faydalanabiliriz. Böylelikle sadece yeri değil havayı da değerlendirmiş oluruz. Duvarı gizlerken de aynı yöntem raf sistemi ile kullanılabilir. Fikir bizden artık saksıya dikeceğiniz de size kalmış :)

4 Pratik Bahçe Dekorasyonu Önerileri 1

Mundo Garden / Homify

 

2- Eğer bahçede eğim varsa yağmur akıntılarına karşı önlem almalıyız. Bunun da en güzel yolu hiç eskimeyen ve erozyon önlemede ilk sırada gelen taraçalandırma yöntemi. Böylelikle bahçede çamur akıntısının da önüne geçilmiş olacaktır. Tabi sel gelirse yapabilecek bir şey yok canınızı kurtarın :)

4 Pratik Bahçe Dekorasyonu Önerileri 2

İtaliagiardini / Homify

 

3- Yukarıdaki eğim çok tatlı peki dik bir eğim varsa. Daha doğrusu eğim değil de bahçenin iki bölümü arasında yükseklik farkı var ise ve bu yükseklik dik ise. Bu durumda da asma balkon yöntemini kullanabiliriz. Üst taraf balkon alt taraf ise çardak kamelya olabilir. Böylece üst alanı genişletmiş ve daha verimli kullanmış olacağız. Bu da ilginç bir bahçe dekorasyonu olacaktır.

4 Pratik Bahçe Dekorasyonu Önerileri 3

Aral Tatil Çiftliği / Homify

 

4- Küçük bir bahçeniz var ve ağaç görmek istiyorsunuz. Burada da yapılması gereken bahçeniz boyutu ile orantılı olarak saksı seçmek veya ağacın ne kadar büyümesini istiyorsanız o oranda saksı seçmek. Çünkü saksı küçük olduğu zaman ağaç daha fazla büyüyüp genişlemeyecektir. Saksıya göre kendisini koruyacaktır. Eğer toprakla bir bütünlük olsun derseniz saksıyı yere gömerek gizleyebilirsiniz.

4 Pratik Bahçe Dekorasyonu Önerileri 4

Tania Bertolucci de Souza | Arquitetos Associados Homify

 

5- Bonus: Bu önerimde aslında çocukluğumdan :) Belki size çok ilginç gelecek ama çeşme. Evet çeşme. Çünkü ben çocukluğumda ağzımı musluğa dayayarak su içmeyi inanılmaz eğlenceli bulurdum. Neden bilmiyorum ama çok mutlu ederdi beni. Belki sizin çocuklarınız da çok sever. Hijyeni sağlamak da artık sizden, ben hala yaşıyorum :)

4 Pratik Bahçe Dekorasyonu Önerileri

Anonim

Daha başka önerilerde, bahçe dekorasyonu ve diğer dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler