Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Asılı Orkide Saksı Yapımı

Orkideler çiçek açtığında çok güzel oluyorlar. Tek yaprak olduğunda pek bir şeye benzemiyorlar. Orkideler aslında ağaç gövdesine bağlı olarak yaşayan bir bitki türü. Bir çeşit asalak diyebiliriz. Parazit diyebiliriz. Ama en güzel asalaklardan biri. Renk renk orkideler var. Beyazlar, pembeler, sarılar, maviler. Hoş mavileri boya ile yapıyorlar. Orkideler hakkında bilinmesi gerekenlerden zaman zaman bahsediyoruz. Orkide çiçeğinin bakımından bahsetmiştik daha önce. Çok ilgi gören bir içerik olmuştu. Bilmediğimiz birçok sorunun cevabını orkide nasıl bakılır öğrenmiştik. Şeffaf saksılarda kökleri ışık ve hava alarak yetiştiriyoruz orkideleri. Orkide saksı ve toprak değişimi ise paylaştığımız diğer konular arasında. Orkide ağaç kabuğu, yosun gibi toprakla koruyoruz kökleri. Suyun içinde bekleterek sulama işlemi yapıyoruz. Orkide besini veya evde yaptığımız orkide coşturanlarla çiçeklerin bakımını sağlıyoruz. Bugün orkide aranjmanı yapmak isteyenler için farklı orkide modelleri uygulamak isteyenler için asılı orkide saksı yapımı paylaşacağız.

Asılı Orkide Saksı Nasıl Yapılır?

Beğendiğiniz seçtiğiniz renkte orkideleri veya evinizde bulunan orkideler ile asılı orkide saksı yapımını deneyebilirsiniz. Yarım saat gibi kısa sürede eğer malzemeleriniz tamamsa yapabilirsiniz. Yumuşak yosunlarla yapılmış bir saksı. Askılı saksılara ihtiyacımız olacak. Orkideye, yosunlara, yosunları ıslatmak için bir kaba, orkide toprağı kullanacağız. Şimdi aşağıdaki resimleri takip ederek asılı orkide saksı yapımı aşamalarını inceleyelim.

Asılı Orkide Saksı Yapımı 3

Asılı Orkide Saksı Yapımı 1

Asılı Orkide Saksı Yapımı 4

Asılı Orkide Saksı Yapımı

Asılı Orkide Saksı Yapımı 5

Bittiğinde çok güzel oluyor. Sizde evde bulunan orkidelerinizde bu güzel aranjmanları yapabilirsiniz. Gelin birlikte son haline bakalım.

Asılı Orkide Saksı Yapımı 2

Kaynak :https://www.bhg.com/gardening/design/projects/orchid-hanger/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler