Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcornlu Zikzak Battaniye Yapılışı

Zikzak battaniye modellerini çok seviyoruz. Özellikle elimizde kalan parça iplerimiz varsa artık iplerimiz varsa kullanmak için ideal tığ işi örgülerden. Artık ipleri değerlendirme battaniyesi diyebiliriz. Renk renk çizgi çizgi zikzak bebek battaniyesi modellerini örüyoruz. Bugüne kadar da birçok çeşitte örülmüş halini paylaştık. Biraz onlardan bahsedelim. Daha sonra yeni model popcornlu zikzak battaniye yapılışına geçeriz.

Popcornlu Zikzak Battaniye Yapılışı 1

Daha önce paylaştığımız çok güzel oldukça fazla zikzak örgü modelleri var. Bebek battaniyeleri, örgü hırkalar, örgü yelekler hatta lif modelleri olarak bile ördük. Hepsine burada değinmek çok zor. Ama birkaç tanesinden bahsedelim. Hepsine önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Püsküllü zikzak battaniyeler var. Yatak örtüsü olarak da güzel duruyor. Anlatımına zikzak battaniye nasıl yapılır içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Anlatımlı zikzak battaniye yapımı biraz ağır örneklerden. İlk defa örgü örecekler biraz zorlanabilir. İlk önce kolay zikzak modellerden başlayıp daha sonra bu örneğe geçebilirler. Düz zikzak battaniyeler örüp üzerini örgü aplike modelleriyle süsleyebilirsiniz. Tıpkı dalgalı zikzak bebek battaniyesi yapılışında olduğu gibi.

Popcornlu Zikzak Battaniye Nasıl Örülür?

İstediğiniz renklerde öreceğiniz güzel bir model. Yapılışı yabancı örgü modelleri videolu olarak hazırlandık. Zikzak bebek battaniyesi örerken zinciri biraz uzun çekmek gerekiyor. İstediğimiz ölçülerden biraz uzun çekerek başlayabiliriz. Zikzaklı olduğu için biraz topluyor. Zaten fazla gelen zinciri kesebilirsiniz. Zincir sayısını 16 ve katları +2 zincir çekerek belirleyebilirsiniz. 5 mm tığla 146 zincir çekerek başlanmış. Boyutları ise yaklaşık 70 x 75 cm civarında.

Popcornlu Zikzak Battaniye Yapılışı 4

Popcornlu Zikzak Battaniye Yapılışı 3

Popcornlu Zikzak Battaniye Yapılışı 1

Popcornlu Zikzak Battaniye Yapılışı 2

Son olarak anlatıma geçiyoruz. Baştan sona yapılışıyla popcornlu zikzak battaniye yapılışını öğreniyoruz. İyi seyirler.

Kaynak : https://jototheworld.com/textured-chevron-crochet-blanket-pattern

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler