Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcorn Piramit Örgü Modeli Yapılışı

Bebek örgü modellerinde, yelek modellerinde, hırka modellerinde, boyunluk, şapka ve birçok örgü modelinde kullanacağınız çok güzel ve değişik bir örnek. Değişik ve yeni örgü modellerini anlatımları ile sizlere vermeye devam edeceğiz. Karışık görünse de adımları takip ettiğinizde kolay olduğunu göreceksiniz. Sizlere yapılışını hem şemalı olarak hemde adım adım resimli olarak vereceğiz. Sizde takılmadan rahatça örebilirsiniz. Tığ ile örülmüş çok güzel bir örnek. Fıstıklı, popcornlu bir model. Üçgen şeklinde olan bir model ve piramitleri andırıyor. Tabandan 4 popcorn ile başlıyoruz ve üste doğru popcornlar 1 e düşerek piramit şeklini veriyoruz. Popcorn örgü modellerinden daha önce anlatımlı birçok örneğin yapılışını paylaştık. Popcorn çiçek motif yapımı en güzel örneklerden. Popcorn kalp battaniye yapılışı ise herkes tarafından çok beğenildi ve çok örüldü. Popcornlu yeni modelimiz olan bonbon şekeri örgü tarifini de birçok örnekte kullanabilirsiniz.

Popcorn Piramit Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Popcorn piramit örgü modeli yapılışına 10 ve katları +3 zincir çekerek başlıyoruz. Battaniye, yelek gibi modellerinize zincir çekerken bu ölçüleri dikkate alabilirsiniz. Önce modelin şeması ile başlayalım.

Popcorn Piramit Örgü Modeli Yapılışı

Önce istediğimiz ölçülerde zincir çekerek başlıyoruz. Bu zincirlerin her bir ilmeğine 1 trabzan yapıyoruz. Sonraki turda sık iğne ve popcornları yapıyoruz. 1 sık iğne yaptıktan sonra şemadaki gibi arka ilmeğe batarak popcorn yapıyoruz. Popcornları aynı ilmeğin içine 7 sık iğne yaparak yapıyoruz. Ve şemayı takip ederek diğer basamakları uyguluyoruz. Şemada uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne, daireler zinciri temsil ediyor. Şimdi popcorn piramit örgü modeli yapılışını fotoğraflarla aşamalarını görelim.

İster tek renk, ister renkli olarak örebilirsiniz.

 

Kaynak : https://mypicot.com/0081.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler