Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Paspas Yapımı

Güzel bir paspas modeli ile daha karşınızdayız. Penye ipten paspas yapıyoruz. Penye ip son günlerde ev dekorasyonunda çok kullanılır oldu. Penye ip sepet modelleri, penye ip paspas modelleri, penye ip puf modelleri ve çeşit çeşit çanta modelleri. Sizlere bugün paspas modellerinden bahsedeceğiz. Penye ipten paspas örmek için bende ip aldım. Tığım hazır ama henüz başlayamadım. Elimde işlerim var önce onları bitirmek istiyorum. Sonrasında ise hemen paspası başlayacağım.

Penye İpten Paspas Nasıl Yapılır?

Bugün oval paspas yapıyoruz. Evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz çok şık tığ işi paspas modeli. Modelin yapılışını sizlere şema olarak vereceğiz . Yaparken takıldığınız herhangi bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Ortadan başlıyorsunuz paspasa. Sonra kenar kısımlarından örmeye devam ederek istediğiniz boyuta gelene kadar tur sayılarını artırarak örüyorsunuz. Çok beğeneceksiniz. Öncesinden kalan penye ipleriniz varsa değerlendirerek bu paspastan renk renk yapabilirsiniz.

Önce şemayı verelim.

Penye İpten Paspas Yapımı 1

Tur tekrarı yaparak büyütebilirsiniz. Kolay bir model. Sadece ağır olduğu için penye ip biraz elleriniz kollarınız ağrıyabilir. Nasıl ama güzel olmuş öyle değil mi.

Penye İpten Paspas Yapımı 3

Penye İpten Paspas Yapımı 2

Penye İpten Paspas Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/05/tapete-oval-em-rosas-e-branco-de.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler