Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gazeteden Sepet Yapımı

Gazete şeritleri nasıl yapılır, gazete tüpleri nasıl yapılır daha önce paylaşmıştık. Gazete şeritleri hazırlandıktan sonra istediğiniz çalışmaları yapabilirsiniz. Çeşitli şekillerde sepetler, raflar, mumluklar, dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bugün çok güzel bir sepet yapımı hazırladık. Gazeteden sepet yapımı istediğiniz renkle boyayacağınız ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanacağınız bir çalışma. Ekmek sepeti olarak hobi malzemelerinizi koyacağınız güzel sepetler örebilirsiniz. Orjinal renginde bırakabilir veya akrilik boyalarla beyaz, kahverengi, kırmızı, yeşil gibi birçok renkle boyayabilirsiniz. Gazeteden dikdörtgen sepet nasıl yapılır daha önce paylaştığımız diğer projelerden. Gazete şeritleri hazırlayabilir, yuvarlak halkalar yapabilir daha sonra bunu sepete çevirebilirsiniz. Gazeteden fincan yapımı paylaşmıştık. Harika bir proje. Ekmeklik olarak mutfak dekorasyonunda kullanacağınız çok güzel bir örnek.

Gazeteden Sepet Nasıl Yapılır?

Çiçek sepeti olarak yapabilirsiniz. Ekmeklik, örgü ipleriniz için sepet yapabilirsiniz. Çocuk malzemelerini bebek malzemelerini koymak için kullanabilirsiniz. Yapay çiçekler, kuru çiçekler, canlı çiçekler koyabilirsiniz. Kendi yaptığınız örgü çiçek modellerini kullanabilirsiniz. Gazeteden sepet yapımı için malzeme listesi ile başlayalım.

  • Kullanılmayan eski gazeteler
  • Kağıt tutkalı
  • Mandal
  • Tel
  • Bir kase veya vazo
  • Su bazlı akrilik boya
  • Ahşap verniği

Sepetin alt tabanını yaparak başlıyoruz. 7 adet tüp kullanıyoruz. 4 + 3 şerit yerleştirerek. Resimlerle adım adım sepetimizin yapılışını izleyelim. Bu arada isterseniz tek tek tüpleri boyayabilirsiniz. Yada tüm sepet bittiğinde boyama işlemi yapabilirsiniz. Eskitme uygulamaları yapabilirsiniz. Dantellerle, fistolarla süsleyebilirsiniz. Deniz kabukları ile süsleyebilirsiniz. Sepetin tutma askısını farklı şekillerde de yapabilirsiniz. Şimdi adım adım resimlerle sepetin nasıl yapıldığını inceleyelim.

Sepetin son haline bakıyoruz. Çok güzel oldu.

Gazeteden Sepet Yapımı 71

Gazeteden Sepet Yapımı 72

Gazeteden Sepet Yapımı 74

Gazeteden Sepet Yapımı 73

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/pletenie-iz-gazet-korzinyi-dlya-tsvetov/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler