Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gazete Şeritleri Nasıl Yapılır?

Gazeteden yapılan tasarımlarda gazete tüplerini kullanıyoruz. Gazete kağıdı ile yapılan çalışmalarda kullanıyoruz. Gazeteden sepet yapımı, gazeteden mumluk yapımı, gazeteden kedi evi yapımı gibi birçok çalışmada kullanıyoruz. Gazeteden hasır kalp yapımı için yine gazete şeritlerini kullandık. Gazeteden kare sepet nasıl yapılır adım adım fotoğraflarla anlatımını paylaşmıştık. Yine bu çalışmada da gazete tüplerini kullanıyoruz. Gazete kağıdından yuvarlak sepet yapılışı içinde bu tüpleri kullanabilirsiniz. Bu tüpleri hazırlayıp yeni tasarımlar yapabilirsiniz. Veya sizler için daha önce hazırladığımız modellerin yapılışı için kullanabilirsiniz. Gazete şeritlerini hazırlamak oldukça kolay. Şimdi gazete şeritleri nasıl yapılır detayları görelim.

Gazete Tüpleri Yapılışı

Gazete tüplerini, gazete şeritlerini hazırlamak oldukça kolay. Bu şeritleri hazırladıktan sonra istediğiniz çalışmada kullanabilirsiniz. Sepetler yapabilirsiniz. Kare, yuvarlak, dikdörtgen fark etmez. Bu sepetlere kapaklar yapabilirsiniz. Sevimli dostlarınıza evler yapabilirsiniz. Mumluklar yapabilirsiniz. Ekmek sepeti gibi dekor ürünleri yapabilirsiniz.

İhtiyacımız olan malzemeler gazete, tutkal ve çöp şiş. Şimdi adım adım gazete şeritleri nasıl yapılır inceleyelim. Gazeteler, dergiler, ambalaj kağıtlarından hazırlayabilirsiniz. Bir gazeteyi 4 e bölelim. Ucuna tutkal sürelim ve fotoğraflarla gördüğümüz gibi sarmaya başlayalım.

Gazete şeritlerini hazırladıktan sonra istediğiniz çalışmada kullanabilirsiniz. İşte gazete şeritleri ile yapılmış çalışmalar. Yaptığınız çalışmaları akrilik boyalarla boyayabilirsiniz.

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/kak-krutit-trubochki-iz-gazet-master-klass/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler