Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Paspas ve Sepet Modeli Yapılışı

Tığ işi örgüler ile devam ediyoruz. Penye ipten paspas ve sepet modeli yapılışı hazırladık. İkili takım olarak örüp banyo dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Tek tek de örebilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Penye ip örgü modellerinde sizlere örgü sepet modelleri, örgü paspas modelleri, örgü puf modelleri gibi birçok örneğin yapılışını resimli, şemalı ve videolu anlatımlarla tariflerini hazırladık. Bugün ikisi bir arada modeli hazırlıyoruz. Penye ip örgü sepet ve örgü paspas yapımı hediye olarak, satış olarak da örebileceğiniz bir örnek. Evlenecek bir arkadaşınıza paspasları, sepetleri örüp hediye edebilirsiniz. Paspas ve sepetin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa bizlere çekinmeden sorabilirsiniz. Örgü halı modelleri yapılışı için penye iplerden beğendiklerinizi kullanabilirsiniz. Koton ipler, makrome ipleri kullanabilirsiniz. İplerin kalınlıkları farklı olduğu için tığ ölçüleri de farklı olacaktır. Tabi paspasın boyutları da. Tur sayılarınızı örmek istediğiniz boyutlara göre ayarlayabilirsiniz. Penye ipten paspas ve sepet modeli yapılışı için detaylara geçelim.

Dekoratif Örgü Paspas ve Sepet Yapımı

Pembe ve mavi tonlarında örülmüş çok şık bir paspas ve sepet tarifi hazırladık. Mavi tonlarında desenli ip kullanıyoruz. Tercihen düz renklerde seçebilirsiniz. Penye iplerin kalınlıkları farklı olduğu için 10 – 12 mm arası tığlarla örebilirsiniz. Tüm paspası bitirdikten sonra pembe tonlarında bordürleri geçiyoruz. İlmek kaydırma yapıyoruz. Önce halının taban şemasını görelim.

Penye İpten Paspas ve Sepet Modeli Yapılışı

Tabanı örerken istediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Tek renk olarak örüp bordür kısımlarında farklı bir renk kullanabilirsiniz. Bordürleri ise şu şekilde yapacağız.

Penye İpten Paspas ve Sepet Modeli Yapılışı 2

Şimdi sepetimizin şemasını görelim. Yuvarlak taban örüyor sonra üst kısmı örüyoruz. Ve yine kenar bordürlerini örüyoruz.

Penye İpten Paspas ve Sepet Modeli Yapılışı 1

Sepetimizin ve paspasımızın şemasını gördek. Sıra geldi penye ipten paspas ve sepet modeli ve yapılışının bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Çok beğeneceksiniz.

Penye İpten Paspas ve Sepet Modeli Yapılışı 3

Penye İpten Paspas ve Sepet Modeli Yapılışı 4

Penye İpten Paspas ve Sepet Modeli Yapılışı 5

Penye İpten Paspas ve Sepet Modeli Yapılışı 6

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/11/tapete-e-cestinho-rosa-e-estampado-em.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler