Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Paspas Başlama

Renkli, iç açıcı penye ipten oval paspas yapımı anlatımı hazırladık. Şemalı anlatımlı harika bir model. Penye ip örgü modellerinden yeni modellerin yapılışı ile devam ediyoruz. Örgü paspas yapımı örneklerini örerken eğer aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Elinizde olan penye iplerle renkli paspası örebilirsiniz. Tek renk olarak da örülebilecek bir model. Ama bence renkli çok güzel olmuş. Birbiri ile uyumlu renklerle örüldüğünde ve bazen zıt renklerle örüldüğünde ortaya harika sonuçlar çıkıyor. Sizde örgü paspas modellerinde bu şekilde yapabilirsiniz. Penye ipten paspas başlama tarifine geçelim.

Örgü Oval Paspas Modelleri

Krem, yeşil, sarı ve mavi tonlarında örülmüş çok güzel bir paspas. Penye ipten paspas başlama için zincir çekiyoruz ve kenar oval dilimlerini örmeye başlıyoruz. Her renk düzeni ile yapabilirsiniz. En dış kısma penye ipten çiçekler yapıp dikebilirsiniz. Penye iplerinizin kalınlıklarına göre tığ ölçülerinizi belirleyebilirsiniz. Modelde 9 mm tığ kullanılmış. İpiniz çok kalın değilse sizde 9 mm tığlar, 10 mm tığlar kullanabilirsiniz.

Penye İpten Paspas Başlama

Modeldeki paspas için 32 zincir çekilmiş. Siz istediğiniz ebatlara göre zincir çekerek paspaslarınızı örebilirsiniz. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. X ler sık iğne anlamına geliyor. Kolay ve dalga dalga büyüyen bir model. Paspası zincir etrafına tam tur yaparak örüyoruz. Orta kısmı saymazsak 5 katta paspas bitiyor. Sizler tur sayılarını istediğiniz gibi artırabilirsiniz. Her turda renk değiştirerek paspası örebilirsiniz. Şimdi paspasımızın son halini görelim.

Penye İpten Paspas Başlama 2

Penye İpten Paspas Başlama 3

Penye İpten Paspas Başlama 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/04/tapete-oval-em-arcos-de-trapilho.html?spref=pi

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler