Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yusufçuk Modeli Yapılışı

Su üzerinde gezen yusufçukları örgülerimize, çeşitli hobilerimize yansıtıyoruz. 3 farklı şemayla örgü yusufçuk modeli yapılışı hazırladık. Beğendiklerinizi örgülerinizde kullanabilirsiniz. Şemalardan hariç adım adım resimlerle tarifi de mevcut. Örgü etek modellerinde, yakadan başlama örgü modellerinde, şal modellerinde, bebek battaniyesinde kullanabileceğimiz şemalarımız var. Yine birçok örgü ipi ile örebilirsiniz. Şallarda pamuklu ipler, alizeler, yünlü ipler seçebilirsiniz. Bebek battaniyelerinde parça ipler, bebe yünleri kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi demişken yusufçuk motifinden battaniye yapılışı hazırlamıştık. Eğer tarifini merak ediyorsanız yusufçuk battaniye motifi yapılışından ulaşabilirsiniz. Örgü yusufçuk yapılışından harika motif hazırlamıştık. Yine düz örgülerimizde, duvar süsü kasnak modellerinde kullanabiliriz. Kum boncuktan yusufçuk broş yapımı farklı çalışmalardan. İnceleyerek elinizde boncuklarınız varsa değerlendirebilirsiniz. Yine çocuklarımız için eğlenceli etkinlik hazırlamıştık. Yusufçuk temalı. Renkli kartondan yusufçuk yapımı okul öncesi çocuklarımızla yapacağımız etkinliklerden. Gelelim şimdi asıl konumuza. Örgü yusufçuk modeli yapılışına. Hazırlayalım ipleri hemen başlayalım örmeye.

Tığ İşi Yusufçuk Nasıl Örülür?

Örgü yusufçuğu örmesi oldukça kolay. Ama bir o kadar şık. Birçok örgüde kullanacağımız sadece zincir ve trabzanlar yaparak oluşturduğumuz bir desen. Hem şemasını hem de adım adım resimli yapılışını göreceğiz. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Öncelikle düz şemaya bakalım. Etoller, bluzlar, hırkalar, battaniyelerde ve aklımıza gelmeyen birçok örgüde kullanabiliriz.

Örgü Yusufçuk Modeli Yapılışı 4

Boyunluk, yakadan başlama örgülerde kullanacağımız şemaya gelelim şimdide.

Örgü Yusufçuk Modeli Yapılışı 5

Örgü Yusufçuk Modeli Yapılışı

Örgü Yusufçuk Modeli Yapılışı 1

Üçgen şal, baktüs şal örmek isterseniz hemen şallarda kullanacağımız şemayı inceleyelim.

Örgü Yusufçuk Modeli Yapılışı 3

3 şemaya da değindiğimize göre sıra geldi adım adım yusufçuğun yapılışını resimlerle incelemeye.

Birinci olarak şemalarımızı inceledik. İkinci olarak ise adım adım resimlerle yapılışını inceledik. Beğendiğiniz şemayı dilediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz.

Örgü Yusufçuk Modeli Yapılışı 26

Örgü Yusufçuk Modeli Yapılışı 2

Kaynak : https://ellej.org/en/d-fly/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler