Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yaka Yapılışı

Daha önce örgü yaka yapılışı ile ilgili bir yazı yayımlamamıştık. Bugün çok güzel örgü yaka modelleri anlatımlı olarak yayımlıyoruz. Bu bir başlangıç olsun örgü yaka modelleri için ilerleyen günlerde güzel ve yapılışı kolay , şık yaka modelleri paylaşalım. Daha önce sizlere yaka süsleme nasıl yapılır bahsetmiştik. Bir gömleğinizin yakasını süsleyebilirsiniz boncuklarla. Veya gömleğinizin yakasını kesip yine boncuk ve taşlarla süsleyerek çok güzel bir aksesuar haline dönüştürebilirsiniz. Yine aynı tekniklerle giysi süsleme modelleri yapabilirsiniz. Bu güzel örgü yaka modeli ile kazaklarınıza örgü yaka dikimi yaparak daha şık hale getirebilirsiniz. Örgü modellerinize yaka modelleri ekleyebilirsiniz.

Örgü Yaka Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • İplik
  • 2 mm tığ
  • İnci
  • Düğme
  • İğne

Size önce yakanın şemasını sonra şemada kullanılan kısaltmaları vereceğiz.

Örgü Yaka Yapılışı 4

Örgü Yaka Yapılışı 2

Model zincir, trabzan , ikili trabzan dan oluşuyor. Picot yazan kısımlara boncuk ekliyorsunuz.

1.tur : 164 zincir çekelim. 4. zincir üzerine trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar 2 zincir çekip 3. zincir üzerine trabzan ile batalım.

2.tur : 3 zincir çekelim. Hemen zincirin dibine aynı yere 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 2. yuvanın üzerinden 3. yuvanın sonuna kadar 10 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 2. yuvaya 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3.tur : 4 zincir çekip hemen zincirle aynı yere 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız işlemi tekrar edelim.

Diğer turları şemada gördüğünüz gibi takip ederek yapabilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Örgü bittiğinde gerdirme işlemi yapalım. Ve kullanıma hazır hale getirelim. Mutlu huzurlu günler dileriz.

Örgü Yaka Yapılışı 3

Örgü Yaka Yapılışı

Örgü Yaka Yapılışı 1

Kaynak : http://berniolie.blogspot.com.tr/2015/12/christmas-noel-collar.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler