Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü ve Dantel

Dantel örneklerinden oluşan çok hoş bir tuniğin yapılışını hazırladık. Örgü ve dantelin birleşiminden oluşan harika bir yazlık örgü modellerinden. Motifleri farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Yazlık örgünün, örgü tunik modellerinin nasıl örüldüğünü sizlere şemalı olarak hazırladık. Biraz örgü biliyorsanız bu güzel tuniği kolayca örebilirsiniz. Pamuklu dantel ipleri ile örülmüş bir örnek. Örgü ve dantellerden beğendiğiniz motifleri birleştirerek yelekler, hırkalar, tunikler örebilirsiniz. Tunik olarak daha önce farklı modellerde paylaşımlarımız olmuştu. Şimdi o modellerden bahsedelim biraz. Yazlık örgü tunik yapılışı kare motiflerden oluşan bir örnek. Yazlık bluz yapımı ise uzun şeritlerden oluşan bir örnek. Yaprak desenli örgü tunik yapımı ise kare motif ve yaprak deseni ile ördüğümüz bir örnek. Yine dantel ipi ile ördüğümüz bir tunik.

Dantel Yazlık Örgü Tunik Yapılışı

Yazlık örgü modelleri ve yapılışlarından motifli çok güzel bir örnek. Yuvarlak farklı iki motiften oluşan zarif bir örnek. Motif sayısını artırarak veya azaltarak her beden için örebilirsiniz. Altına, etek ucuna kenar oyası yapıyoruz. Beğendiğiniz farklı bir kenar oyası da kullanabilirsiniz. Örgü ve dantelde birçok kenar oyamız var. Bu modelleri kullanabilirsiniz.

Önce kazağımızın şemasını görelim.

Örgü ve Dantel 9

Şimdi yuvarlak motiflerimizin şemasını görelim.

Örgü ve Dantel 11

Örgü ve Dantel 12

Şimdi motifleri birleştirdiğimiz ara örneği görelim.

Örgü ve Dantel 10

Kolların şemasını görelim.

Örgü ve Dantel 3

Sıra geldi etek ucu için kullandığımız kenar oyasını görelim.

Örgü ve Dantel 13

Tuniği motifleri birleştirirken daire şeklinde birleştiriyoruz. Yuvarlak olarak. Ara motifleri örerek tuniğimizi tamamlıyoruz.

Örgü ve Dantel 7

Örgü ve Dantel 8

Bu motifler birleştirilince ortaya çok şık, çok zarif bir tunik oluyor. Yazlık bluz olarak kullanabileceğiniz bir örnek.

Kaynak : https://www.patronesgratisdetejido.com/2016/01/tunica-calada-al-crochet-paso-paso.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler