Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Örgü Tunik Yapılışı

Beğeneceğinizi düşündüğümüz çok şık örgü tunik modeli anlatacağız sizlere. Motifle dantel salon takımı örnekleri de yapabilirsiniz. Beğendiğiniz başka bir örgü modelleri de.

Örgü Motifli Tunik Nasıl Yapılır?

1. tur : 11 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 7 zincir çekip tığa iki kez ip dolayalım ve trabzan yapalım. Tekrar 2 zincir çekip 2 kez ip dolayıp bir trabzan daha yapalım. 16 yuva olacak şekilde bu işlemi devam ettirelim.

3.tur : 3 zincir çekip yuvalara 3 trabzan ve bir önceki turda yaptığımız trabzanlar üzerine batarak tutu 63 trabzan yaparak tamamlayalım.

4.tur : 3 zincir çekip 7 trabzan yapalım. Sonra 14 zincir çekip 5. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekar 5 zincir çekip 4. trabzan üzerine batalım. Bu işlemi 3 kez daha tekrar edelim.

5.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. 4 trabzan yapalım. 6 zincir çekip tepedeki yuvanın içine 12 trabzan yapalım. tekrar 6 zincir çekip 4. trabzan üzerine batıp aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

6.tur : 3 zincir çekip 2 trabzan yapalım. 8 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız trabzanın üzerine trabzan ile batalım. 2 zincir çekip bir trabzan daha yapalım. 3 kez daha aynı işlemi yapalım. 5 zincir çekip 3. trabzan üzerine batarak aynı işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

7.tur : 3 zincir çekip yanına trabzan ile batalım. Bir sonraki trabzan üzerine tekrar trabzan ile batıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. 3 kez 3 zincir çek bir sonraki yuvaya sık iğne ile bat. 3 zincir çekelim. 3. zincir üzerine trabzan ile batalım. 4 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

Motif bu 7 turdan oluşuyor arkadaşlar. Motifin şeması aşağıdaki gibidir. Şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Motifleri sık iğne ile birleştirerek bedeninize göre örebilirsiniz.

Yazlık Örgü Tunik Yapılışı 1

Örgü motifi yaptığınızda çok şık bir tunik sahibi olacaksınız. Çeşitli aksesuarlarla kullanabilirsiniz.

Yazlık Örgü Tunik Yapılışı

Kaynak :  http://www.liveinternet.ru/users/pishok/post309707971/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler