Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı

Sizlere beğeneceğinizi düşündüğümüz bir örgü tunik modeli yapılışından bahsedeceğiz. Kolay bir model. Tığ işi örgü sevenler kolaylıkla hemen yapacaklardır. Örgü pareo modeli olarak da kullanabilirsiniz. Yazlık örgü modellerine uygun bir model. Zarif ve şık.

Yaprak Desenli Örgü Tunik Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Alize bella
  • 2 mm tığ

Örgü tunik modelinin önce motiflerini yaparak başlayalım.

1.tur : Sihirli halka yapıp içine 12 sık iğne yapalım.

2.tur : 3 zincir çekelim. Yanına aynı yere son ilmekleri birlikte örecek şekilde iki trabzan yapalım. 3 zincir çekip diğer sık iğne içine atlayıp 3 trabzan yapalım ve son ilmekleri birlikte örelim. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

3.tur : 5 zincir çekip resimdeki gibi yuvalar üzerine batarak sık iğne ile yuvalar yapalım.

4.tur : 3. turu tekrar edelim.

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 6

Birinci motif bitip ikinci motife geçtiğinizde aşağıda resimde gördüğünüz gibi ekleme işlemini yapalım.

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 7

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 13

Tuniğin resimde gördüğünüz gibi ön ve arka yaka kısmını oluşturmak için motifleri birleştirelim. Uzunluğunu bedeninize göre ayarlayabilirsiniz.

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 5

Şimdi tuniğin yaprak kısmını oluşturalım.

1.tur : Motiflere yan olarak başlıyoruz. İlk yuvanın içine 2 trabzan 3 zincir 2 trabzan yapıyoruz. 5 zincir çekip 1 yuva atlayıp 2. yuvaya geçiyoruz. Bu yuvaya ise 3 trabzan 3 zincir 3 trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

2.tur : 3 zincir çekiyoruz. 2 trabzan 3 zincir 2 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız 3 trabzan üzerine kenarlardan artırma yaparak 5 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip yuvanın üzerine 1 trabzan yapıyoruz. Tekrar 2 zincir çekip 5 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip yuvanın içine 2 trabzan, 3 zincir , 2 trabzan yapıyoruz. sıra sonuna kadar.

3.tur : 3 zincir çekiyoruz. 2 trabzan, 3 zincir, 2 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 1 trabzan yapıyoruz. Tekrar 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız 1 trabzan üzerine 3 trabzan yapıyoruz. Tekrar 3 zincir çekip 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 1 trabzan yapıyoruz. Tekrar 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 2 zincir çekip aynı işleme sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

4.tur : 3 zincir çekiyoruz. 2 trabzan, 3 zincir , 2 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekip 1 trabzan yapıyoruz. Tekrar 3 zincir çekip 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 1 zincir çekip 2 trabzan, 3 zincir , 2 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar.

Yaprak kısmı bu 4 turu tekrar ederek devam ediyor. Aşağıda şemayı ve yapılmış olarak nasıl görüneceğini göreceksiniz.

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 10

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 11

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 9

Sonra koltuk altı kısmından sık iğne veya ilmek kaydırma le birleştiriyoruz. Etek uçlarına ve kol kenarlarına kenar oyası yapıyoruz. Ve tunik giyilmeye hazır hale geliyor.

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 3

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 12

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 1

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 8

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 2

Yaprak Desenli Örgü Tunik Yapımı 4

Kaynak : http://beautifulcrochetstuff.com/crochet-leaf-tunic-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler