Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Lavanta Kesesi Yapımı

Lavanta kesesi modelleri arasına örgü lavanta kesesi yapımı ekliyoruz. Yapılışı kolay ve çok şık bir örnek. Örgü çiçek yapılışından, motiflerinden oluşan bir örnek. Dilerseniz içini elyaf doldurarak örgü iğnelik olarak da kullanabilirsiniz. Örgü lavanta kesesi yapımı için daha önce farklı örgü örneklerinde de kullandığımız bir çiçek motifini kullanıyoruz. Çiçeği görünce hemen bileceksiniz. Lavanta keseleri için kanaviçeler de çok kullanılıyor. Etamin kumaşlar üzerine, keten kumaşlar üzerine lavanta kesesi kanaviçe etamin şablonları uygulanarak ve daha sonra dikilerek çok şık keseler yapılıyor. Lavanta çiçeklerinden, demetlerinden oluşan keseler işleniyor. Dolap içlerine, hediyelik olarak kullanılıyor. Sevdiklerinize hediye etmek içinde lavanta keseleri, el örgü kese modelleri çok güzel, çok hoş bir fikir. Lavanta kesesi yapılışı için çuval bezleri, danteller ve çeşitli aksesuarları da kullanabilirsiniz. Bugün örgüden yaptığımız örgü lavanta kesesi yapımı hazırladık. Hazırsanız yavaş yavaş tarifine geçelim.

Örgü Lavanta Kesesi Nasıl Yapılır?

Örgü lavanta kesesi yapımının sizlere şemasını vereceğiz. Biraz tığ işi örgü biliyor , şema okumayı biliyorsanız kolayca örebilirsiniz örgü keseyi. Pamuklu iplerle, merserize iplerle örebilirsiniz. Sizlere hemen şemayı vermek istiyorum.

Örgü Lavanta Kesesi Yapımı

Örgü Lavanta Kesesi Yapımı 1

Örgü Lavanta Kesesi Yapımı 2

Şemalarımız bu şekilde. Motiflerin nasıl yapılacağı, nasıl ekleneceği anlatılıyor. Şemada x ler sık iğne, uzun çizgiler trabzan, daireler ise zincir.

Örgü Lavanta Kesesi Yapımı 5

Motiflerimizi birbirine ekledik. Kumaşı kestik ve kenarlarından diktik. Kesenin içine yerleştirip içini lavanta ile doldurduk. Ve ortaya çıkan sonuç. Çok zarif.

Örgü Lavanta Kesesi Yapımı 3

Örgü Lavanta Kesesi Yapımı 4

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/aromatnoe-serdechko-v-vyazanoy-odezhke/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler