Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Küpe Nasıl Yapılır?

Evde takı modelleri yapımı ile ilgilenenler için güzel bir örgü küpe yapımı hazırladık. Oldukça kolay. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla yapabilirler. Evde kalan ipleri değerlendirmek için güzel bir proje. Renk renk kendiniz için, sevdikleriniz için, satış yapmak için örgü küpe yapılışları yapabilirsiniz. Örgü takı modelleri ile ilgilenenler kendilerine çok şık tığ işi örgü bileklik modelleri yapabilirler. Tığ işi kolye modelleri yapabilirler. Tığ işi yazma kenarı oyası olarak yaptığımız modellerden kendinize kolyeler , bileklikler yapabilirsiniz. Bugünse örgü gül küpe yapımından bahsedeceğiz.

Tığ İşi Küpe Yapılışı

Malzemeler

  • 2 farklı renkte pamuklu iplik
  • 2 mm tığ
  • Makas
  • 2 adet küpe klipsi

Örgü Küpe Nasıl Yapılır? 3

Az önce de belirttiğim gibi çok kısa bir sürede örgü küpeye sahip olabilirsiniz. Örmek çok zamanınızı almayacak. Vakti az olanlar için çok şık bir örgü. 33 zincir çekerek başlayalım.

Örgü Küpe Nasıl Yapılır? 2

Her bir zincir üzerine 2 trabzan yapalım. Ve ilk renkli ipimizi sabitleyip keselim.

Örgü Küpe Nasıl Yapılır?

2. rengimize geçelim. Trabzanların üzerine ilmek kaydırma yapalım. İlmek kaydırma amigurumi de sık kullanılan bir teknik. Sık iğne gibi batıyorsunuz. Tığa aldığınız ilmeği direk olarak örüyorsunuz. Sık iğnede ise 2 ilmek oluyordu tığda tekrar ilmek alarak o iki ilmeği örüyorduk. Tüm trabzanlar üzerine ilmek kaydırma yapıyorsunuz.

Örgü Küpe Nasıl Yapılır? 6

Şimdi ise şekil  verme vakti. Resimde gördüğünüz gibi dikerek gül şeklini veriyorsunuz.

Örgü Küpe Nasıl Yapılır? 5

Ve küpe klipsini gülün üzerine dikiyorsunuz. Tüm işlem bundan ibaret. Diğer klips içinde aynı işlemi tekrar ediyorsunuz. Ve çok güzel bir örgü küpeye sahip oluyorsunuz.

Örgü Küpe Nasıl Yapılır? 1

Örgü Küpe Nasıl Yapılır? 4

Kaynak : guidecentr.al

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler