Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Jileler

Kızlarımız için örgü jileler hazırladık. Yaz için istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz örgü modelleri ve yapılışları. Örgü jile modeli kızlarımızın seveceği en güzel modeller arasında yer alacak. Sizde keyifle öreceksiniz. Örgü jile modelleri için pamuklu ipler, keten ipler, merserize ipler kullanabirsiniz. Sürekli bu ipleri söylüyorsunuz diyebilirsiniz. Ama yaz için en güzel ipler, en ideal ipler bunlar. Örgü elbise modellerinin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Üst bedenin ön ve arka şeması, etek için öreceğimiz bir şema. Tığ sembollerini artık iyice öğrendik. Örgüye yeni başlayanlar önceki yazılarımızdan tığ tekniklerin nasıl yapıldığını bulabilirler. Şimdi kızlarımız için ördüğümüz örgü jileler tarifine geçelim.

Örgü Jile Nasıl Örülür?

Şemalarla hazırladığımız çok güzel örgü jileler modeli hazırladık. Zincir sayılarını daha uzun tutarak genç kızlarınıza, kendinize örebilirsiniz. Kolay bir şema. Örgü roba modelleri olarak ön ve arka şemasını kullanarak altına kumaş geçirerek altı kumaş üstü örgü elbise modellleri yapabilirsiniz.

Örgü jileler için kullanacağımız ön ve arka şemasını inceleyelim.

Örgü Jileler 5

Örgü Jileler 8

Arka kısım için düğme için pat örüyoruz. İsterseniz çıt çıt isterseniz düğme yapabilirsiniz. Her şekilde de kullanışlı olacaktır. Elbisemizin etek kısmı içinse aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Örgü Jileler 3

Kollardaki fırfırlar için yine etek kısmında kullandığımız şemayı kullanacağız. Dilerseniz elbisenin bel kısmından burgu iple püsküller yaparak geçirebilirsiniz. Ördüğünüz ipe uygun kurdele geçirebilirsiniz. Elbisemiz bittiğinde aşağıdaki gibi olacak. Harika görünecek. Örgü jilelerin nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Jileler 7

Örgü Jileler 4

Örgü Jileler

Örgü Jileler 6

Örgü Jileler 1

Örgü Jileler 2

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/336

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler