Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı

Şiş örgü modelleri ile devam ediyor ve yeşil renkli harika bir hırka hazırlıyoruz. Bebek hırkalarını istediğiniz renklerle örebilirsiniz. Ben yeşil rengi çok severim. Ve bu hırka yeşil renkle çok güzel olmuş. Sizler sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Hırkanın önünde kullandığımız deseni istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Y burgu örgü modelleri, saç örgü modelleri de çok yakışacaktır. Tamamen değiştirip pirinç örgü modeli ile de ördüğünüzde çok şık duracaktır. Anlatım bizden dilediğiniz gibi değişiklik yapmak sizden. Renkli çocuk örgüleri çocukların üzerinde süper duruyor. Yeni örgü hırka modellerinde örerken renklerle istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Birkaç rengi bir arada kullanabilirsiniz. Örgü hırka örnekleri anlatımlı modelin tarifine geçelim ve örmeye başlayalım.

Anlatımlı Hırka Yapımı

Düşük kol hırka modellerinden bir örnek daha. İlmek sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Önden düğmeli hırka modellerinden. Ahşap düğmelerle hırka tamamlanıyor. Arka kısım için örmek istediğiniz bedene göre ilmek sayılarını ayarlayıp örmeye başlayabiliriz. Lastikten modeli kurmaya başlıyoruz. 1 düz 1 ters lastik ördük ve lastikten burguya başladık. Tıpkı aşağıdaki gibi.

 Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı 5

Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı 3

Önler içinde aynı örneği aynı lastiği örüyoruz. İlmek sayılarımız daha az. Kollar için de düz örgü kullanıyoruz. Kollarda uç kısımda 2 düz 2 ters lastik örüyoruz.  Ve kesme işlemi yapmıyoruz.

Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı 2

Modelde kullandığımız burgunun şeması aşağıdaki gibi.

Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı 8

Hırkayı parçaları birleştiriyoruz. Kolları dikip tamamlıyoruz. Önler için tekrar ilmek topluyor ve 2 düz 2 ters ile lastik örüyoruz. Ve ilikleri yapmayı unutmuyoruz. Düğmeleri dikiyoruz. Yaka için ilmek toplayıp düz ve ters örgü örüyoruz. Ters örgü ön yüzde olacak. Ve hırkanın son haline bakalım.

Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı 1

Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı 7

Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı 6

Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı

Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı 4

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1647

Benzer İçerikler
One thought on “Örgü Hırka Örnekleri Anlatımlı”
  1. TC Birgül dedi ki:

    yeşil ceketin videosunu paylaşırsanız sevinirm tşk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler