Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi

Yine istediğinizi örebileceğiniz bir model. Tığ işi bebek battaniyesi ama yelek de olabilir. Örgü hırka modeli de. Anlatması bizden tercih tamamen sizden.

Tığ İşi Örgü Hırka Modeli Nasıl Yapılır ?

8 in katları ve artı 3 zincir fazlası olacak şekilde zincir çekelim. Daha sonra her bir zincir üzerine sık iğne yapalım.4 sık iğne yapıp 2 zincir çekip 3. sık iğne üzerine batarak sıra sonuna kadar aynı şekilde vermeye devam edelim. Daha sonra 3 zincir çekip dönelim. İlk yuvanın üzerine 5 trabzan yapalım. 5 zincir çekip dönelim ve ilk trabzanın üzerine batalım.

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 1

Dönüp yaptığımız halkanın içine 10 sık ine yapalım ve resimdeki gibi 4 trabzan yapıp diğer yuvaya atlayarak sıra sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam edelim. Sıra sonunda 1 trabzan yapıp bırakalım.

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 2

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 3

3 zincir çekip dönelim. Trabzanların içinden batarak 3 trabzan yapalım. 5 zincir çekip yanındaki ilmekten devam ederek 3 trabzan daha yapalım. Zincir çekmeden diğer kısımdaki 3.trabzan üzerinden aynı şekilde örmeye devam edelim.

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 4

Diğer turda resimde gösterildiği gibi tepedeki halkanın arka ilmeğine ve onun arkasındaki trabzanın arka ilmeğine batarak ilk etapta yaptığımız halka oluşturma kısmını tekrar edelim.

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 5

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 6

Aynı işlemleri tekrar ederek örgümüzü örmeye devam ediyoruz. Taki istediğimiz boyuta gelene kadar. İster sade olarak ister tek renk olarak örebilirsiniz. Sade renkle ördüğünüzde iplik kopartmadan devam edebilirsiniz. Renkli örmek istediğinizde 1 ve 2. sırayı mavi, 3 ve 4. sırayı beyaz, 5 ve 6. sırayı pembe , 7 ve 8 beyaz şeklinde örebilirsiniz. Renk tercihini kendiniz sevdiğiniz renklere göre ayarlayabilirsiniz.

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 8

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 7

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 9

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 10

Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi 11

Kaynak : https://mypicot.com/0044.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler