Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Eldiven Modelleri ve Yapılışları

Havalar yavaştan soğumaya başladı. Bu sene kış nasıl geçecek biraz karışık gibi. Neden derseniz uzun zamandır tüm dünya olarak salgın bir hastalıkla uğraşıyoruz. Covit 19, corona virüs ile. Dışarı çıkamıyoruz. Sevdiklerimizle eskisi gibi görüşemiyoruz. Sarılamıyoruz. Belki yine evde geçecek. Evde geçirecek olsak bile örgüye, hobilere devam ediyoruz. Örgü eldiven modelleri ve yapılışları hazırladık. Örgü eldiven yapımı anlatımlı model için tığ işi trabzan tekniğini kullanıyoruz. Önceki yazılarda farklı örnekleri şişle yapılmış modelleri de bulabilirsiniz. Çocuklarımız için ve kendimiz için kirpik örgü eldiven yapımı hazırlamıştık. En güzel sevimli modellerden sadece bir tanesi. Geçtiğimiz senelerde yapılışını paylaştığımız hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımı çok sevilmişti. Birçok renk düzeni ile sevilerek örülmüştü. Sizde örmek isterseniz tarifi inceleyebilir ve yapabilirsiniz. Toplamda 4 motifle çok güzel bir eldiven örüyorduk. Sizde sevdiğiniz farklı motiflerle eldivenler yapabilirsiniz. Şimdi örgü eldiven çeşitlerinden güzel bir örneğin yapışına geçelim.

Örgü Eldiven Yapımı Anlatımlı

Örgü eldiven modelleri ve yapılışları için bebek yünleri, yünlü ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Modelde alize happy baby kullanılmış. 2 numara tığ ile örülmüş. Ayrıca makas da kullanacağız. Parmaklı eldiven modellerinden örüyoruz. Her bir parmak farklı renkte örülebilir. Örgü eldiven modellerini üzerine işlemeler, süslemeler yapılabilir.

Örgü Eldiven Modelleri ve Yapılışları 1

Modelde sık iğne tekniği, ikili trabzan ve tığ işi lastik teknikleri uygulanmıştır. Dikişsiz olarak örülen model 2-3 yaşa uygun olarak hazırlanmıştır. Sayılarda farklılık yapılarak aynı teknikle daha büyük eldivenler de örülebilir. Sihirli halka yaparak 9 sık iğne ile başlıyoruz ve bir üst sırada 10 tane ikili trabzan ile devam ediyoruz. Bütün parmaklarda başlama ve sayılar aynı şekilde ilerliyor. Serçe parmak ve baş parmak 4 sıra, orta parmak 6 sıra, yüzük ve işaret parmağı 5 sıra olarak hazırlanıyor. Birleştirme işlemi yapıldıktan sonra 8 sıraya tamamlanıp bilek kısmı için 4 sıra lastik uygulaması yapılarak model tamamlanıyor.

Örgü Eldiven Modelleri ve Yapılışları

Örgü eldiven modelleri ve yapılışlarına kısaca değindik. Şimdi videolu anlatımla nasıl örüldüğünü izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler