Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Elbise Modeli Yapımı

Sizlere çok güzel bir örgü elbise modeli yapımından bahsedeceğim. Tunik olarak, örgü pareo modeli olarak kullanabileceğiniz güzel bir model. Daha önce sizlere anlattığımız elbise modelleri gibi. Badem örgü tunik modeli yapılışı, yaprak desenli örgü tunik yapılışı sizler için güzel örnekler. Yazlık örgü tunik modellerini içine bluz giyerek kışın da kullanabilirsiniz. Mor renkli tığ işi örgü elbise yapıyoruz bugün.

Tığ İşi Örgü Elbise Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Alize diva
  • 1,5 mm tığ

Biz ölçü olarak S bedeni verdik. Siz zincir sayılarını bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. 220 zincir çekip ilmek kaydırma ile halka oluşturalım. İlmek kaydırmayı sık iğne gibi batıp ilmek almadan direk olarak örerek yapıyoruz. Daha sonra zincirin üzerine tur başlarında 3 zincir çekerek başlayıp 4 sıra trabzan örelim.

5.tur : 3 zincir çekip yanına 6 trabzan yapalım. 6 zincir çekip 6. trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 6 zincir çekip yine 6. zincir üzerine trabzan ile batalım. Yanından devam ederek 6 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam edelim. Yuvalar arasında 7 trabzan olacak.

6.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. Yine 6 trabzan yapalım. 3 zincir çekip ilk yuvaya sık iğne ile batalım. 6 zincir çekip 2. yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip trabzan  üzerine trabzan ile batarak devam edelim. 6 trabzan yapalım. Bu işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

7.tur : 3 zincir çekerek başlayıp 6 trabzan yapalım. 3 zincir çekip ortadaki yuvaya 11 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekip trabzan ile devam edip 6 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

8.tur : 7.turu tekrar edelim.

9.tur : 3 zincir çekip aynı yere yanına 1 trabzan daha yapalım. Devam edip son trabzanda aynı yere 2 trabzan daha yapalım. 6 zincir çekip bir sonraki trabzan üzerine batıp aynı yere 2 trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.

Model bu şekilde arkadaşlar. Tur tekrarı yaparak beden ölçünüze göre örebilirsiniz. Aradaki trabzanları baş ve sondaki trabzanlar üzerine aynı yere 2 tane yaparak artırma yapabilirsiniz. Aşağıda resimlerle daha iyi anlaşılacaktır. Resimlerde kol kısmının nasıl yapıldığını ve kenar oyası modelini de göreceksiniz.

Örgü Elbise Modeli Yapımı

Örgü Elbise Modeli Yapımı 2

Örgü Elbise Modeli Yapımı 6

Örgü Elbise Modeli Yapımı 1

Örgü Elbise Modeli Yapımı 5

Örgü Elbise Modeli Yapımı 4

Örgü Elbise Modeli Yapımı 3

Kaynak : http://beautifulcrochetstuff.com/crochet-purple-dress-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler