Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Düğme

Tüm örgülerinizde kullanacağınız örgü düğme tarifi var sırada. Bere modellerini süslemede, yelek modellerini, hırka modelleri için kullanabilirsiniz. İki farklı modelin tarifi hazır. Örgü yelek modeli yapımında örgü düğmeler kullanıyoruz. Örgü düğme yapılışını merak ediyorsanız birazdan paylaşacağımız videoyu takip edebilir ve dilediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde örgü düğmeleri kullanabilirsiniz. El işi düğme yapımını ördüğünüz bir boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Mesela sizlerle pirinç örgü düğmeli boyunluk yapılışını paylaşmıştık. Bu güzel modelde düğmeler kullanıyoruz. Sizde örgü düğme yaparak daha şık hale dönüştürebilirsiniz. Tüm örgü modellerinde kullanacağınız harika bir model, harika bir teknik. Dilerseniz yapılışına geçelim hemen.

Örgü Düğme

Örgüden Düğme Yapımı Anlatımlı

Böyle bir örgü düğme ile tüm örgülerinizi süsleyebilirsiniz. Çeşitli yaptığınız süslemelerde de düğmeleri kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler tüm evde bulunan malzemelerden. İplik, 5 tane örgü şişi, iğne, elyaf. Yuvarlak bir örgü örüyoruz. Daha sonra içini elyafla dolduruyoruz. Düğmenin büyüklüğüne göre ilmek sayılarınızı belirleyebilirsiniz. Önce ilk tekniğin yapılışını görelim.

Şişe 12 ilmek atarak başlıyoruz. Bu 12 ilmeği 4 şişe eşit paylaştırıyoruz. Ve daha sonra videoda olduğu gibi örmeye başlıyoruz. Tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. Daha sonraki turda her şişteki ilmeği 2 katına çıkartıyoruz artırma yaparak.

Şimdi de ikinci tekniği görelim. Ben 2. tekniği daha çok sevdim. Sanki daha kolay gibi.

Sizlere bu tekniklerle yapılmış güzel bir süsleme fikri. Bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Kendi örgülerinizde kullanabilirsiniz.

Örgü Düğme 1

Kaynak : http://razpetelka.ru/decor-odezdi/vyazanaya-pugovica.html/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler