Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çerçeve Modelleri ve Yapılışları

Ev dekorasyonunuza renk katacak örgü çerçeve modelleri hazırladık. Demiz halkalar, plastik halkalar etrafına örerek renkli hale getirebilirsiniz. Örgü çerçeve tasarımları ile evinizin her köşesini renklendirebilirsiniz. Çocuk odalarına , salonlara, balkon dekorasyonuna , hobi odalarına yapabilirsiniz. Evde kalan iplerinizi değerlendirmek için iyi bir fikir. İlk fırsatta örmeyi bende düşünüyorum. Şuan kızıma bir kazak modelleri yapıyorum. Bittiğinde sizlerle paylaşacağım. Nakonun bir ipi ile örüyorum. Oldukça kolay . Yeni başlayan arkadaşlarımız da kolayca yapabilirler. Örgü çerçevelerin üzerinlerini istediğiniz örgü süsleme modelleri ile süsleyebilirsiniz.

Örgü Çerçeve Nasıl Yapılır?

Sizlere bu galeride birçok örgü çerçeve modeli ve yapılışı ile ilgili birçok kenar oyası modeli paylaşıyoruz. Yapılışı halkanın etrafına önce sık iğne ile dolanıyorsunuz. Sonra üzerine istediğiniz kenar oyasını kullanıyorsunuz. Çok basit modeller. Herkes yapabilir. Ayrıntılı olarak nasıl yapıldığına dair resimde bulabilirsiniz galeride.

Kendinize çerçeve modelleri yaparken takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Daha önceden yaptığınız modeller varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Yapılışını da paylaşırsanız çok mutlu oluruz. Çerçevelerin içine fotoğraflarınızı koyabilirsiniz. Bebeklerinizin , çocuklarınızın fotoğrafını koyabilirsiniz. Desenli kağıtlar kullanabilirsiniz. Çocuğunuza ait bir patik, emzik , hatıra olmasını istediğiniz bir şeyi koyabilirsiniz. Etamin kanaviçe modelleri koyabilirsiniz. Kokulu taş modelleri ile isim yazabilirsiniz. Yani kısacası hayal gücünüzü kullanarak istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Önce çerçeve modeli yapılışlarını görelim.

Şimdide nasıl durduklarına bakalım.

Kaynak : http://zolushka-zolushka.blogspot.com.tr/2015/02/blog-post_7.html

Benzer İçerikler
4 thoughts on “Örgü Çerçeve Modelleri ve Yapılışları”
 1. Sevi dedi ki:

  Merhaba,çerçeveler icin halka bulamadim.nereden bulabilirim.birde ipinin marka ve modeli ne olmalı

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Selvi Hanım. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Halkaları hobi marketlerde, tuhafiyelerde bulabilirsiniz.

 2. Melike dedi ki:

  Merhaba çerçevenin arkasını nasıl kapatabiliriz

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba, keçe veya kumaşla kapatabilirsiniz. Sıcak silikonla yapıştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler