Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü

Örgü Bebek Panço Modeli Yapılışı

Merhaba Arkadaşlar. Çok şık örgü panço modeli yapımından bahsedeceğim sizlere. 6-12 aylık bir bebek için. Sayıları artırarak istediğiniz büyüklükte örgü panço modeli yapabilirsiniz. Kolay bir model. Zikzak bebek battaniyesi mantığında örülüyor.

Örgü Panço Modeli Nasıl Yapılır ?

Örgü Bebek Panço Modeli Yapılışı 1

Malzemeler

  • Beyaz , pembe iplik
  • 4.5 mm tığ

Zincir çekerken panço için 4 ve katları olacak şekilde zincir çekerek başlayalım. Ve arka ilmeklere batarak örelim. 6-12 aylık bebek boyutu için 48 zincir çekelim ve her bir zincir üzerine sık iğne yapalım. (47)

2.tur: 3 zincir çekerek başlayalım. Sonraki sık iğne içine 3 trabzan yapalım. Sonraki sık iğne içine 1 trabzan yapalım. Şimdi sıra sonuna kadar 2 trabzan , yanındaki sık iğne içine aynı yere 3 trabzan, 1 sık iğne atla şeklinde örmeye devam edelim. ( 59 trabzan + 3 zincir)

3.tur : Dönelim ve 3 zincir çekelim. Hemen yanına 1 trabzan yapalım.Bir sonraki trabzan üzerine aynı yere 5 trabzan yapalım. Bir sonraki trabzan üzerine 2 trabzan yapalım. 1 sonraki trabzana 1 trabzan yapalım. Sonraki trabzan üzerine 5 trabzan yapalım. 1 trabzan atlayalım sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. (83 trabzan + 3 zincir )

Model zikzaklar örmeye devam ederek yapılıyor. Daha sonra pançonun arka kısmından trabzan örerek şapkası yapılıyor. Çok şık bir model . Sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz.

Panço modellerinin yapılışına buradan devam edebilirsiniz. Zincir sayısını arttırarak büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

Örgü Bebek Panço Modeli Yapılışı

Kaynak : http://www.justcrochet.com/poncho-usa.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler
error: