Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı

Daha önce sizlerle birlikte oklava örgü modeli atkı yapılışı, oklava örgü dantel bluz yapılışı göstermiştik. Şimdi de kısa kollu örgü bluz modeli yapıyoruz. Teknik yine aynı. İster oklava , ister kalın bir şiş ile yapabilirsiniz. Model başta karışık gelebilir. Ama oldukça kolay. Tığ örgü modellerinden, tığ örgü terimlerinden sık iğneyi bilmeniz yeterli bu modeli yapmak için. Hızlı bir şekilde ilerleyerek bu modeli yapabilirsiniz. Örgüyü biran önce bitirmek ve hemen giymek isteyeceksiniz. Bluz modelinin boyutunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Zincir sayısını artırarak veya azaltarak. Modelden iki kare öreceğiz ve birleştireceğiz.

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Oklava, kalın şiş veya o boyutlarda sopa veya karton.
  • Pamuklu iplik
  • Tığ
  • Makas
  • Goblen iğne

Ön ve arka olmak üzere iki parça olarak çalıştık. Sonrasında sık iğne ile birleştirdik. Öreceğimiz uzunlukta zincir çekelim. 3 ve katları olursa daha düzgün olacaktır. 52 zincir çekelim. 2. zincirden itibaren tüm zincirlerin içine batarak ilmek çıkartalım ve oklava üzerine geçirelim.

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 1

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 2

51 ilmeğimiz olacak şişte veya oklavada. Sonra bu ilmekleri 3 er 3 er toplayalım. Baştan 3 ilmeği çıkartalım ve tüm ilmeklerin üzerine 3 sık iğne yapalım.

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 3

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 4

Tüm sıra boyunca bu işleme devam edelim. Sıra tamamlanınca tekrar sık iğneler içinden ilmek çıkartalım. Ve yine 3 er 3 er toplayıp üzerine 3 sık iğne yapalım.

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 5

Modeli bu şekilde istediğimiz uzunluğa gelene kadar tekrar edelim. Ön ve arka için aynı deseni aynı boyu yapalım. Omuz kısımlarına gelecek yere 3 sıra sık iğne yapalım. Sonra arka ilmeklere batarak karşılıklı olarak omuz açıklığını bırakıp ilmek kaydırma ile birleştirelim.

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 9

Daha sonra yaka kısmına bir sıra ilmek kaydırma gidebilirsiniz. Bu daha yuvarlak görünmesini sağlayacaktır.

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 10

Yan kısımlardan kol açıklığı bırakarak dikelim. Sonra etek uçlarına da 3 sıra sık iğne ve 1 sıra ilmek kaydırma yapıp örgüyü bitirelim. Artık giyebilirsiniz. Çok şık ve kolay bir şekilde bitti. Aynı modeller çok şık dikdörtgen şal modelleri de yapabilirsiniz.

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 8

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 7

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı 6

Oklava Örgü Modeli Kısa Kollu Bluz Yapılışı

Kaynak : http://www.mamainastitch.com/broomstick-lace-crochet-top/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler