Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Süveter Modelleri

Tığ işi örgü modellerinden harika bir örnek fikri daha. Beğendiğimiz, bildiğimiz birçok örgüde kullandığımız bir motiften süveter örüyoruz. Motifli süveter modelleri tarifi yok. Ama bu örnek ile o kadar çok örgü ördük ki ezberledik artık. Direk motifi örebiliyoruz. Motifli süveter modellerinde şiş örgü ve tığ işi örgüyü birlikte kullanıyoruz. Motifleri tığ ile lastik ve yaka kısmını şiş ile örüyoruz. 1 düz 1 ters lastik ile örüyoruz o kısımları. Örgü süveter yapımı için tam ve yarım motifleri örüyoruz. Daha sonra motifleri birleştiriyoruz. Lastik kısmını örüyor dikerek tamamlıyoruz. Yuvarlak motifli süveter yapılışı paylaşmıştık daha önce. Dantel ipleri ile örülen yaza uygun kışında kullanabileceğimiz harika bir model. Süveter modellerinde artık ipleri de kullanabilirsiniz.

Örgü Süveter Modeli

Hanım dilendi bey beğendi motifi ile örülmüş harika bir süveter. Anne kız, abla kardeş kombinleri yapabilirsiniz. Çok hoş çok şık çok güzel bir örnek. Motifli süveter modelleri için birçok ip kullanabilirsiniz. Parça ipler değerlendirilerek süveter keyifle örülebilir. Akrilik ipler, pamuklu, keten gibi birçok ip seçeneği mevcut. Onlardan birini seçebilir ve örgülerinizde kullanabilirsiniz. Motifli süveter modellerinin yapılışı yok. Ama motiflerin şemasını sizler için hazırladık. Yine farklı bir motifin şeması da var. Onu da süveter yapmak için kullanabilirsiniz.

Motifli Süveter Modelleri 9

Motifli Süveter Modelleri 8

Şemalarımız yukarıdaki gibi. Tur sayılarını artırarak veya azaltarak motiflerin büyüklüklerini ayarlayabilirsiniz.

Motifli Süveter Modelleri 12

Motifli Süveter Modelleri 1

İstediğiniz renk düzeninde öreceğiniz harika bir model. Erkek bebekler içinde örülebilir diye düşünüyorum. Hazırsanız motifli süveter modellerinin bitmiş halini yakından görelim.

Motifli Süveter Modelleri 7

Motifli Süveter Modelleri 4

Motifli Süveter Modelleri

Motifli Süveter Modelleri 6

Motifli Süveter Modelleri 5

Motifli Süveter Modelleri 11

Motifli Süveter Modelleri 10

Motifli Süveter Modelleri 3

Motifli Süveter Modelleri 2

Kaynak : https://item.jd.com/72378827250.html#

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler