Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Minik Motifli Yeni Yuvarlak Lif Modeli

Yuvarlak lif modelleriyle devam ediyoruz. Sırada herkesin kolaylıkla örebileceği minik motifli yeni yuvarlak lif modeli yapılışı var. Sadece lif modelleri olarak düşünmeyelim. Bebek örgülerinde, yelek modellerinde, bebek battaniyesinde, paspas modellerinde, dekoratif yastık modellerinde hatta örgü çanta modellerinde bile kullanabiliriz. Minik minik motifleri evde kalan ipleri değerlendirmek için kullanabiliriz. Yeni kolay lif yapılışı yuvarlak olarak eklediğimiz motiflerden oluşuyor. Motifleri düz olarak ekleyebilir çeşitli örgülerde kullanabiliriz. Mesela örgü yelek modelleri, örgü hırka modelleri çok güzel olur. Tek renk olarak örüldüğünde de muhteşem olur. Yazlık plaj elbisesi modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Biraz daha kalın koton iplerle paspaslarda kullanabilirsiniz. Yeni lif modelleri değişik örneklerden bir diğeri de yuvarlak pıtırcık lif modeli yapılışı. Yine birçok örgüde kullanabiliriz. Hadi tarifimize geçelim.

Minik Motifli Lif Nasıl Örülür?

Daha önce piksel örgü modellerinden bahsetmiştik. Yastık, çanta, abajur örmüştük. Benzer bir motif. Küçük çiçeklerden oluştuğu için şekil vermesi birçok örgüde kullanması kolay olacaktır. Renk düzenini ayarlamak, tur sayılarını ayarlamak kolay olacaktır.

Minik Motifli Yeni Yuvarlak Lif Modeli

Minik motifli yeni yuvarlak lif modeli bittiğinde yukarıdaki gibi olacak. Tarifi ise hemen altta. Tarifi izleyerek çeşitli ipler kullanarak örgülerimizde kullanabiliriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler