Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kütükten Neler Yapılır?

Kütükleri, kuru ağaç dallarını, doğadan topladığımız malzemeleri ev dekorasyonunda çok kullanıyoruz. Kurumuş bir ağaç ilk gördüğümüzde bir şeye benzemeyebilir ama üzerinde değişiklikler yaptığımızda evimizde en çok sevdiğimiz aksesuarlardan biri olabilir. Kütükleri ev dekorasyonunda istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Bahçe dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Önceki içeriklerimizde iç mekan dekorasyonunda kullandığımız eşyaların yapımından bahsetmiştik. Bu kez galeride ağırlıklı olarak bahçelerde, balkonlarda kullanacağımız aksesuarlara yer verdik. Kütükten yapılan süslerde çeşitli boylarda ağaçları kullanabiliriz. Dilediğimiz gibi kesip biçebiliriz. Dilediğimiz şekli verebiliriz. Mesela bir geyik figürü, insan figürü, araba figürü yapabiliriz. Masalar, oturaklar, banklar, saksılar yapabiliriz. Sehpalar yapabiliriz. Kütükten orta sehpa yapımından detaylarıyla bahsetmiştik. Ferforje ayaklar, ahşap ayaklarla birçok boyutta sehpalar yapabiliriz. Doğal ağaç dallarını da yine ayak olarak kullanabiliriz. Kütükleri daire, oval  şekillerde kesip üzerine boyamalar yapabiliriz. Eğer boyama yapmayı düşünüyor ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız daha önce paylaştığımız kütük boyama nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Kütükleri sunum tepsisi, peynir tabağı olarak da yapabilirsiniz. Eğer hazırsanız örneklere geçelim.

Kütükten Neler Yapılır? 71

Kütük Dekorasyon Fikirleri

Doğada gördüğümüz her şeyi ev dekorasyonunda, bahçe dekorasyonunda kullanabiliriz. Söğüt dallarından, asma dallarından mantarlar, sepetler veya farklı figürler yapabiliriz. Ağaçları, kütükleri keserek arabalar, saksılar, trenler yapabiliriz. Bahçede, balkonda, terasta kullanabiliriz. Diş fırçalık, tepsiler, askılar, kitaplıklar yapıp iç mekan dekorasyonunda kullanabiliriz.

Bugünkü galeride ağaçtan yapılan şeyler hazırladık. Kütükten yapılan süsler bizlere birçok şey açısından fikir verecek. Eğer hazırsanız galeriye geçelim ve kütükten neler yapılır inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler