Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı

Özel günlerinizde sevdiklerinize hediye olarak hazırlayabilirsiniz. Düğünlerde erkekler için yaka çiçeği modelleri olarak hazırlayabiliriz. Buzdolabı süsü yapımı olarak hazırlayıp kullanabiliriz. Bebek mevlitlerinde yine hediye olarak gelen misafirlere hatıra olarak verebiliriz. Birçok şekilde kullanacağımız çok güzel bir çalışma. Kuru çiçekten mini buket yapımı. Hatta eğer amigurumi, el emeği örünler örüp satıyorsak paketleme esnasında kutu üzerine yapıştırabiliriz. Hediye paketlemede kullanabiliriz. Ürünü satın alan kişi özenli paketlememizi gördüğünde çok mutlu olacak. Kuru çiçek buketi yapımı için büyük çiçekleri seçerek daha büyük buketler yapabiliriz. Ev dekorasyonumuzda veya gelin çiçeği modelleri olarak kullanabiliriz. Kuru çiçekler gelin buketi olarak da çok tercih ediliyor. Çiçekleri kendiniz kurutarak hazırlayabilirsiniz yada hazır olarak satışları mevcut. Beğendiğiniz çiçekleri alabilirsiniz. Yapay gelin çiçeği yapımı da ilginizi çekebilir evde kendi buketinizi hazırlayabilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda fanus çiçek süslemeden bahsetmiştik. Yine kuru çiçekler kullanmıştık. Papatyalar, minik çiçeklerle hazırlanmış el yapımı çiçek buketi aşamalarına geçelim.

Kuru Çiçekten Buket Nasıl Yapılır?

Kuru çiçeklerden mini buketler hazırlıyoruz. Aynı yöntemi yapay çiçeklerle de hazırlayabilirsiniz. Nişan söz hatırası, nikah hatırası olarak hazırlayabiliriz. Gelen misafirlerimize verebiliriz. Taze çiçekler, canlı çiçekler ne kadar güzelse kuru çiçeklerde o kadar güzel. Hele birde hatırası olan çiçeklerse. Sevdiğimiz insanlardan gelen çiçekleri kurutarak saklamayı çok severiz. Şimdi çok seveceğiniz kuru çiçekten mini buket yapımına geçelim.

  • Seçtiğimiz kuru çiçekler
  • Kağıt mendil
  • Makas
  • İplik
  • Kurdele, dantel şeritler

Önce çiçeklerimizi ve diğer malzemeleri bir araya getirerek işe başlayalım.

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 1

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 2

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 3

Eğer malzemelerimiz hazırsa aşağıdaki adımları takip ederek buketi hazırlamaya başlayalım.

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 4

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 5

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 6

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 7

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 8

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 9

Buketlerimiz çok güzel oldu. Sizde sevdiğiniz çiçeklerle yukarıdaki adımları takip ederek buketler hazırlayabilirsiniz.

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı 10

Kuru Çiçekten Mini Buket Yapımı

Kaynak : https://www.adoredvintage.com/blogs/shop-journal/how-to-make-mini-dried-flower-bouquets?utm_source=pinterest&utm_medium=social

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler