Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kurtçuk Modeli Örgü Battaniye Yapılışı

Yine harika bir model. Çok kolay . Bebek battaniyesi, koltuk şalı, örgü kırlent modeli, bebek hırkası yapabileceğiniz güzel bir model. İster tek renk, ister ebruli iplerle örebilirsiniz. Bebek yelek modeli veya hırka modelinde de çok şık duracaktır. Selanik örgü modeli de bebek örgü modellerine çok yakışıyor. Sizde benim gibi örgüyü çok seviyor ve farklı modeller arıyorsanız bizi takip etmeye devam edin. Başak desenli bebek battaniyemiz farklı örneklerden sadece biri.

Kurtçuk Modeli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Battaniyeye veya öreceğimiz modele göre zincir çekerek başlayalım. 2. sırada her bir zincir üzerin esık iğne yapalım. Daha sonra 3 zincir çekip dönelim. Yanındaki ilmeğe  trabzan yapalım. Hemen yanındaki ilmeğe bir trabzan daha yapalım. Şimdi yanındaki ilmek içine aynı yere 9 trabzan yapalım. Tığı çıkartıp resimde ok ile gösterilen yere tığı takıp sondaki ilmeği tığa geçirip örmeye devam edelim. Böylece ilk kurtçuğumuz oluştu.

Kurtçuk Örgü Battaniye Yapılışı 1

Kurtçuk Örgü Battaniye Yapılışı 4

Kurtçuk Örgü Battaniye Yapılışı 3

 

5 trabzan yapıp aynı şekilde 1 kurtçuk daha yapalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

Kurtçuk Örgü Battaniye Yapılışı 2

Bir sonraki turda 3 zincir çekip dönelim ve her bir ilmek üzerine sık iğne yapalım.

Kurtçuk Örgü Battaniye Yapılışı 6

Bu turda ilk ilmek üzerine kurtçuk yapalım. Daha sonra 5 trabzan yapıp kurtçuk yapalım. Kurtçuklar bir önceki turda yaptıklarımızın arasında kalacak.

Kurtçuk Örgü Battaniye Yapılışı 5

Model bu kadar arkadaşlar. Turları tekrar ederek istenilen uzunluğa gelene kadar örüyoruz. Grafikten takip etmek isteyen arkadaşlar aşağıdan takip edebilirler. Bu modelde de bir nevi popcorn yapılışını görüyoruz. Kolay bir model. Rahatlıkla yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar da kolaylıkla örebilirler.

Kurtçuk Örgü Battaniye Yapılışı 7

Kurtçuk Örgü Battaniye Yapılışı 8

Kurtçuk Örgü Battaniye Yapılışı 9

Kaynak : http://mypicot.com

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Kurtçuk Modeli Örgü Battaniye Yapılışı”
  1. Mehtap dedi ki:

    Mrb bu modelden bebeğime atkı örmek istiyorum, kaç zincirle başlasam olur? Birde tam araya denk getiremiyorum modelleri kaçla başlasam güzel durur

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Mehtap Hanım. Ne kadar genişlikte istiyorsunuz atkıyı ona göre zincir çekebilirsiniz. Aradaki trabzanları tek sayı olarak deneyin daha net ve arada olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler