Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kazak Örnekleri Örgü

Şiş örgü modelleri ile daha önce paylaştığımız zirve merdiveni örgü modeli yapılışından harika bir kazak örnekleri örgü modeli örüyoruz. Örneğin nasıl yapıldığını şal modelimizden görebilirsiniz. Burada fikir amaçlı bir paylaşım yapıyoruz. Şal modelinde, hırka modelinde gördüğümüz bir örneği kazak, bluz, battaniye gibi örneklerde de kullanabiliriz. Tek bir modele bağlı kalmadan. Model asya başak örgü modellerine benziyor. Çok güzel bir model. İnce iplerle ördüğünüzde harika duracak bir model. Kalın iplerle örüldüğünde çok güzel durmuyor. Çok kalın oluyor. Gide gele örülen bir örnek olduğu için ağır oluyor. Mimuu.com olarak sizlere yeni modellerin yapılışlarını hazırlamayı çok seviyoruz. Asya başak Türkiye’de ilk defa bizde gördüğünüz modellerdendi. Birazdan paylaşacağımız şiş örgü örnekleri de o şekilde. Kazak örnekleri örgü modellerinin yapılışına geçelim yavaş yavaş.

Yeni Kazak Örnekleri

Uçtan başlayıp velev olarak örülen çok hoş bir model. Kazak örnekleri örgü modelleri sevilen favori modelleriniz arasında olacak. Yatay olarak örülüyor ve tek seferde örülerek bitiriliyor. Modelde merserize pamuklu bir iplik kullanılmış. 8 ve katları +1 ilmek atarak belirleyebilirsiniz ilmek sayılarınızı ve kendi istediğiniz doğrultusunda modelde değişiklikler yapabilirsiniz.

Arada kullandığımız model aşağıdaki gibi yapılıyor. Yukarıda daha ayrıntılı yapımı için link vermiştik.

Kazak Örnekleri Örgü 11

Şemaları pek anlayamadım ama sizinle yinede paylaşmak istedim. Model için aşağıdaki şemalar kullanılmış. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Kazak Örnekleri Örgü 12

Kazak Örnekleri Örgü 13

Kazak Örnekleri Örgü 17

Yapılış aşamaları olarak ise fotoğraflardan gidecek olursak aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

Arka kısım içinse aşağıdaki fotoğraflar mevcut.

Farklı bir renk ile örelim şimdi de.

Çok güzel bir model. Mutlaka denemelisiniz.

Kazak Örnekleri Örgü 10

 

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler