Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartondan Fotoğraf Makinesi Yapımı

Çocuklarımız için eğlenceli bir etkinlik daha hazırladık. Evet son 1,5 senedir evde geçiyor günlerimiz. Dışarı çıkmak biraz riskli. Mümkün olduğunca evde kalıyoruz. Covit 19, corona virüsten korunuyoruz. Çocuklarımız evde çok sıkıldılar. Evlerimiz okul oldu. Sıkılan çocuklarımızı bir nebze olsun rahatlatmak için eğlenceli etkinlikler hazırlayabiliriz. Kartondan fotoğraf makinesi yapımı güzel bir oyun. Hem resim çizecekler hem de kendi yaptıkları fotoğraf makineleri olacak. Kartonla çok güzel etkinlikler hazırlıyoruz. Oyunlar yapıyoruz. Kartondan el feneri yapımı çocukların seveceği etkinliklerden. Kartondan futbol sahası yapımı kardeşlerin karşılıklı oynayacakları oyunlardan. Anne çocuk, baba çocuk keyifle oynayabilirler. Renkli uçan balon nasıl yapılır paylaştığımız diğer etkinliklerden. Daha fazla etkinlik için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdi kartondan fotoğraf makinesi yapımı aşamalarına geçelim.

Kartondan Fotoğraf Makinesi Nasıl Yapılır?

Her yaşın yapabileceği güzel bir etkinlik. Küçük çocuklara anne babalar yardımcı olabilirler. Okullarda sınıf içi etkinlikler olarak da yapabilirsiniz. Karton kutudan yapılan el yapımı oyuncak çocukların ellerinden düşmeyecek. Hayal güçlerini süsleyecek. Kartondan kamera boyayarak istedikleri renklerde fotoğraf makinesi yapacakları bir çalışma olacak. Şimdi adım adım kartondan fotoğraf makinesi yapımını öğrenelim.

Malzeme olarak karton, makas, renkli kalemler, beyaz kağıt kullanacağız.

Kartondan Fotoğraf Makinesi Yapımı 6

Kartondan Fotoğraf Makinesi Yapımı 1

Kartondan Fotoğraf Makinesi Yapımı 2

Kartondan Fotoğraf Makinesi Yapımı

Resimlerden çok anlamayabilirsiniz. Birazdan yapılışını videolu olarak izleyeceğiz. Daha net anlayacağız. Çocuklarımızla birlikte yapacağız. Onların sevdiği resimler, gitmek istedikleri yerler ile resimler hazırlayabilirler. Tamamen çocuklarımıza bırakıyoruz resim işini.

Kartondan Fotoğraf Makinesi Yapımı 3

Çok güzel oldu. Aile resimleri, uzay resimleri, güzel bir piknik, mevsimlerin resimleri ile hazırlanmış. Sizde çocuklarınızla birlikte kartondan fotoğraf makinesi yapımını deneyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.ronyestech.com/2020/06/diy-cardboard-camera-diy-toy-for-kids.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler