Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartondan Futbol Sahası Yapımı

Okul öncesi etkinliklerinde çok güzel bir oyun hazırladık. Pandemi, covid 19 sebebi ile yasaklar devam ediyor. Hafta sonu sokağa çıkmak yasak. Çocuklar enerjilerini atamıyorlar, dışarı çıkamıyorlar, istedikleri gibi oynayamıyorlar. Bugün evde sıkılan çocuklarımız için evde oyuncak yapımı yapıyoruz ve bu güzel oyuncakla keyifle oynuyoruz. Kartondan futbol sahası yapımı. Kartonları kullanarak çeşitli oyuncaklar yapıyoruz. Biraz onlardan bahsedelim. Daha sonra futbol sahası yapımına geçelim. Kartondan yapılan oyuncaklar arasında en çok kartondan ev yapımı var. Boyutlarını birçok şekilde yapabiliriz. Büyük evler yapabiliriz. Kartondan ev yapımı resimli videolu örnekleri hazırlamıştık daha önce. İnceleyerek beğendiğiniz modelleri çocuklarınız için yapabilirsiniz. Kartondan gitar nasıl yapılır paylaştığımız diğer projelerden. Kızım kendisine yapmıştı. Çok keyifle oynadı. Şimdide çocuklarımızın kendi veya aileleri ile birlikte yapabileceği kartondan futbol sahası yapılışını inceleyelim.

Kartondan Futbol Sahası Nasıl Yapılır?

Kartondan futbol sahası yapımı malzemeleri çevremizden kolayca bulacağımız malzemeler. Karton, mıknatıs, plastik şişe kapağı kullanacağız. Renkli kalemler, makas, yapıştırıcı artık her evde var. 4 adet mıknatıs kullanacağız. Kartondan futbol sahası yapımı hem videolu hem de resimli olarak yapılışını hazırladık. Önce resimlerle yapılışını inceleyelim.

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 1

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 3

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 8

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 4

Kartondan Futbol Sahası Yapımı

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 7

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 9

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 6

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 10

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 5

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 2

Adımları takip ettiğimizde aslında kolay olduğunu göreceğiz. Oyun masasını yaptığımızda geriye bize çocuklarımızın keyifle oynamalarını izlemek kalıyor. Keyifle birlikte oynamak kalıyor. Karton yoksa mukavvadan da yapılabilir. Sahanın üst kısmı yeşile boyanabilir futbol sahası çizgilerini yapabilirler. Kartondan futbol sahası yapımı anlatımını şimdi videolu izleyelim. Farklı bir versiyon. Beğendiğiniz size kolay gelen modeli yapabilirsiniz.

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 11

Kartondan Futbol Sahası Yapımı 12

Kaynak : https://www.ronyestech.com/2020/06/how-to-make-cardboard-soccer-table-diy.html

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler