Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır?

Uçurtma her yaştan herkesin severek oynadığı vazgeçemediğimiz eğlence araçlarından biridir.  Plajda, piknikte, her yerde kullanabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte güzel vakit geçirmenin yollarından biri. Okul öncesi etkinliklerle çocuklarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz.  Hem eğlenerek hem öğrenirler çocuklarınız. Uçurtmanın güzel uçması için dengesinin çok iyi sağlanması gerekiyor. Uçurtma yapımı do oldukça eğlenceli bir iş.  Hadi birlikte uçurtmayı yapalım.

Uçurtma Nasıl Yapılır?

Uçurtma yaparken çivi kullanacaksak eğer tam ortaya , ağırlık merkezine çakmak gerekiyor. Dengesinin tam olması gerekiyor. Yoksa uçarken bir tarafa eğilebilir. Düzgün uçmayabilir.

  • Malzemeler
  • Desenli kağıt
  • Ahşap tutkalı
  • Ağaç çıta
  • Bant
  • Makas
  • İp

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 14

Kullanacağımız çıtanın ağırlık merkezini hesaplayarak bu kısmı tutkal ile yapıştıralım. Daha sonra  ip ile kaymaması için birbirine bağlayıp güçlendirelim.

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 13

Daha sonra kenar kısımlarına dengeli bir şekilde ip ile dolanalım. İp ölçüsünü almak için orta ağırlık merkezine ipi getirerek ölçü alabiliriz.

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 12

Şimdi aşağıda resimde gördüğünüz gibi kağıt , çöp torbası türü bir şeyle iplerin etrafından yine dengeli bir şekilde ipler içinde kalacak şekilde bant kullanarak kapatalım.

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 11

Şimdi uçurtmanın yatay çıtasının iki ucundan resimdeki gibi ip bağlayalım.

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 10

Tekrar resimde gördüğünüz gibi çıtanın üst ve alt kısmından dengeli bir şekilde delik açıp ipi buradan geçirelim. Ve deliğin etrafını bant ile güçlendirelim.

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 1

Uçurtmanın kuyruğunu çocuğunuz ile birlikte hazırlayabilirsiniz. Kuyruk hazır olduktan sonra uçurtma üzerine bağlayabilirsiniz.

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır?

Artık kullanıma hazır. Uçurtma nasıl uçar  derseniz rüzgarı arkanıza almalısınız. Uçurtma uçururken dengesi bize doğru bakmalı. Uçurtmayı uçururken balkondan, cadde kenarında ve elektrik tellerinin bol olduğu alanlarda uçurmayınız. Uçurtma havalanırken bobini azar azar aça aça uçurmayı havalandırdığımız gibi toplarkende aynı şekilde azar azar toplayalım.

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 2

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 9

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 7

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 8

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 5

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 4

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 6

Evde Uçurtma Nasıl Yapılır? 3

Kaynak : http://www.learnplayimagine.com/2013/03/how-to-make-kite.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler