Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kardan adam bebek battaniyesi. Kış bitti sayılır artık. Bir daha kar yağarmı bilinmez ama bize kışın bembeyaz görüntüsünün hatırlatacak çok güzel bir bebek battaniyesi modeli anlatacağım. Motifli olarak yapılıyor. Kırlent modelleri de yapabilirsiniz.

Kardan Adam Battaniye Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Beyaz, turuncu, kırmızı , mavi iplik
  • 2 adet küçük düğme
  • Goblen iğne
  • Tığ

Sihirli hakla veya 2 zincir ile halka oluşturalım. Halkanın içine 4 adet kırmızı renkle 4 beyaz renkle trabzan yapalım. Başlarda 2 zincir çekelim.

İki rengi birlikte öreceğiz. Bu turda kırmızı renkle her ilmeğe iki kez batarak 8 trabzan yapacağız. Aynı şekilde beyaz renkle de iki kez batarak 8 trabzan yapacağız.

Bu turda ise bir ör bir artır ile toplamda 32 trabzan yapacağız. Kırmızı kendi rengi ile öreceğiz , beyazı kendi rengi ile.

Sonraki turda iki ör bir artır ile kendi renkleri ile örerek 48 trabzan yapacağız. Ve bitireceğiz.

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Mavi renkli ipe geçelim. 4 zincir çekerek başlayalım. 4. trabzan üzerine sık iğne ile batalım. Sıra sonuna katar bu işleme devam edelim.

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

3 zincir çekip hemen yanına ilk yuvaya 2 trabzan yapalım. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım.

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

Yanındaki yuvaya zincir çekmeden atlayıp 3 trabzan yapalım. Hemen yanındaki yuvaya tekrar zincir çekmeden atlayıp 3 trabzan yapalım. Bir sonraki yuvaya gelip köşe oluşturalım. 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Aynı şekilde sıra sonuna kadar 2 köşe oluşturacak şekilde örmeye devam edelim.

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

Bir tur daha mavi renkli iple aynı şekilde örelim. Resimdeki gibi. Daha sonra kırmızı ip ile ponpon yapıp kardan adamın şapkası üzerine dikelim. Kırmızı iplikle 3-4 zincir çekip üzerine sık iğne yapalım ve bir şerit örüp şapkanın ön kısmına dikelim. Düğmeleri göz olarak dikelim. Siyah iplikle ağzı işleyelim. Turuncu iplikle burnu yapalım. Ve dikelim. Böylece kardanadam motifini bitirelim. Battaniye veya kırlent yapmak istiyorsanız kenar kısımlarından karşılıklı sık iğne ile motifleri birleştirebilirsiniz.

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kardan Adam Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 9

Kaynak : http://www.repeatcrafterme.com/2015/12/crochet-snowman-square.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler