Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kapşonlu Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları

Kız çocukları için harika bir örnek. Adım adım fotoğraflarla nasıl yapıldığını görebilirsiniz. İlk defe örgü örecekler için zor olabilir. Örgüye yeni başlayanlar önce örnekleri kısa ilmeklerle başlayıp deneyebilir daha sonra büyük bebek hırkalarına geçebilirler. Kol kesmelerinde, yaka kesmelerinde zorlanabilirler. Daha önce ördüğü örgülerde kesme işlemleri varsa bu işlemleri yeni örgü kapşonlu örgü hırka modelleri ve yapılışlarında kullanabilirler. Çok şık bir örnek. Farklı hırka modelleri ararsanız kızlar için ahududu örgü çocuk hırka yapılışını deneyebilirsiniz. Ben kızıma örmüştüm. Severek kullandık. Ve hala kullanıyoruz. 1 zincir 1 sık iğne hırka yapımı da şahane bir hırka. Kolay ve şık. Geçişli örgü modellerini sevenler için güzel bir örnek. Tığ işi ile yapılıyor. Birazdan sizlere bahsedeceğimiz model şiş örgü modelleri ile yapılıyor. Saç örgü modellerinin bir farklı versiyonu. Bildiğimiz örgülerden oluşuyor. Dilerseniz hemen yapılışına geçelim.

Çocuk Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışı

Kapşonlu örgü hırka modelleri ve yapılışları için çok ayrıntılı bir tarif yok. Ama fotoğraflardan nasıl yapılacağı anlaşılıyor. Biraz örgü bilmek gerekiyor bu model için. İplik olarak Alize Lanagold kullanılmış. %49 yün, % 51 akrilik bir iplik. Bu özelliklerde farklı ipler de kullanabilirsiniz.5 mm şiş kullanabilirsiniz.  Ve 7 adet düğmeye ihtiyacımız olacak. İplerimiz ve şişimiz hazırsa önce örneklerin nasıl yapıldığını görelim.

Kapşonlu Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları 16

Hırkanın etek uçları için aşağıdaki örneği kullanacağız.

Kapşonlu Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları 17

Şemada içi boş kutular düz örgü, için noktalı kutular ters örgü. + ları ise örmeden alıyoruz. Kollarda, kaşponda ve gövdenin bir kısmında pirinç örgü modelini kullanıyoruz. Hemen tarifini videolu görelim.

Kapşonlu Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları 18

Ve şimdi hırkamız için ilikleri nasıl yapacağımızı görelim.

Şimdi hırkanın yapılış fotoğraflarına geçebiliriz.

Çok güzel bir hırkamız oldu. Sizde örnek şemalarını ve hırka fotoğraflarını takip ederek örebilirsiniz.

Kapşonlu Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları 33

Kapşonlu Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları 32

Kapşonlu Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları 19

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/ltava/post397437553/

https://www.stranamam.ru/post/11743699/#comments

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler