Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Eyvah gömleğimize kahve döküldü. Ne yapsak. Birazdan sizlere kahve lekesi nasıl çıkar pratik bir yoldan bahsedeceğiz. Zaman zaman sizlere işinize yarayacak pratik bilgilerden bahsediyoruz. Yine güzel bir fikirle karşınızdayız. Ben henüz denemedim. Deneyenler bizlere altta yorumla bilgi verebilirler. Daha önce bahsettiğimiz pratik bilgilerden bahsedelim biraz. Mesela aspirinle çamaşır beyazlatma var. Denediniz mi. Çamaşır makinesinde çamaşırları yıkarken deterjan gözüne aspirinde atıyoruz. Ve bembeyaz çamaşırlar elde ediyoruz. Halıdaki oje lekesi nasıl çıkarılır yine sizlere kısa bilgilerle bahsetmiştik. Ve zorlu lekeleri çıkartmak için pratik bilgilerden kısaca bahsetmiştik. Kan lekesi, mürekkep lekesi, çimen lekesi nasıl çıkar bahsetmiştik. Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar yine önceki yazılarımız arasında bulabilirsiniz. Şimdi ise kahve lekesi nasıl çıkar onu inceleyelim.

Kahve Lekesi Neyle Çıkar?

Kıyafetlerimizdeki en yaygın lekelerden biri kahve lekesidir. Gömleğinize kahve döküldüğünde canınız biraz sıkılabilir. Ama buna gerek yok. Kahve lekesi nasıl çıkar sizlere kolay bir yoldan bahsedeceğiz. Kıyafetleriniz kahve lekesinden kurtulacak ve kuru temizlemeye gitmenize gerek kalmayacak. Kahve lekesini çıkarmak için evinizde bulunan birkaç malzemeye ihtiyacınız olacak.

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? 4

  • 2 yemek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı
  • 2 yemek kaşığı beyaz sirke
  • 2 yemek kaşığı su
  • 2 temiz bez

Kuru bir bezle lekenin üzerine bastırarak bezin lekeyi emmesini sağlayalım. Leke kurumuş ise bu adımı atlayın.

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? 2

2 yemek kaşığı bulaşık deterjanı, beyaz sirke ve suyu karıştıralım.

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? 3

Temiz bir bezle hazırladığımız karışımı leke üzerine sürerek temizleyelim. Leke bu işlem sırasında lekenin çoğu veya tamamı çıkacaktır.

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? 1

Çamaşır makinesine atıp yıkıyoruz. Ve gömleğimiz ilk günkü gibi tertemiz çıkıyor.

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? 5

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kaynak : https://www.ehow.com/13713934/how-to-remove-a-coffee-stain

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler