Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Işıklı İsimlik Yapımı

Çocuk odası dekorasyonunda, hobi odalarınızda ve evinizin diğer köşelerinde kullanabileceğiniz kolay ve çok güzel bir çalışma. Bebek odası dekorasyonunda da çok kullanılan modellerden. Sizde evde bu tarz çalışmalar yapabilirsiniz. Birazdan yapılışını adım adım sizlere resimli olarak göstereceğiz. İsimlik olarak kullanılan modellerden biride kokulu taş modelleri. Kokulu taş isimlik modeli nasıl yapılır daha önce videolu olarak paylaşmıştık. Sizde hediyelik olarak kokulu taşlardan isimlik yapabilirsiniz. İsim olarak harf süslemeleri de yapabilirsiniz. Pullarla, çiçeklerle, ahşap boyama teknikleri ile süslemeler yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığına dair bir örnek görmek isterseniz dıy,ahşap harf süsleme olarak önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Bir kanvas tabloyu led ışıklı lambaya dönüştürebilirsiniz. İsimli led ışıklı gece lambası nasıl yapılır yine tarifini daha önceden vermiştik. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Beğendiğiniz çalışmaları yapabilirsiniz.

Işıklı İsimlik Nasıl Yapılır?

Işıklı isimlik yapımı için gerekli malzemeleri etrafınızdan bulabilirsiniz. Hobi marketlerde, nette ışıkların satışı mevcut. Güvendiğiniz sitelerden alabilirsiniz. Malzeme olarak ışık ve bakır boruya ihtiyacımız olacak. İkisinin uzunluğunu da yapacağınız isme göre belirleyebilirsiniz. Işık olarak modelde pille çalışan resimdeki gibi bir ışık kullanılmış. Elinizde uygun olana ışıklar varsa kullanabilirsiniz.

Işıklı İsimlik Yapımı 1 Işıklı İsimlik Yapımı

Malzemeleri temin ettikten sonra bakır boruyu yazmak istediğiniz isme göre şekil verin. Daha sonra ismin üzerinden ışıklı kabloyu geçirerek sarın.

Işıklı İsimlik Yapımı 6

Işıklı İsimlik Yapımı 7

Işıklı İsimlik Yapımı 8

Boru ile ismi yazıp üzerinden ışıkları da sardıktan sonra isimlik hazır.

Işıklı İsimlik Yapımı 4

Işıklı İsimlik Yapımı 5

Işıklı İsimlik Yapımı 2

Işıklı İsimlik Yapımı 3

Kaynak : http://saltwaterdaughters.com/christmas-diy-lighted-copper-joy-sign/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler