Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Motif Yapılışı

İğne oyası havlu kenarlarında, iğne oyası pike modellerinde, iğne oyası çarşaf kenarında kullanabileceğimiz harika bir motif. İğne oyası motif yapılışı çok seveceğimiz zarif örneklerden. Orta kısmını tığ oyasıyla başlıyoruz dış kısımda iğne oyasını kullanıyoruz. Çiçek motifli iğne oyaları severek kullanacağınız çeyiz kıskandıracak örneklerden. İğne oyası salon takımı örneği, iğne oyası yatak odası takımı olarak yapabileceğiniz harika örneklerden. İğne oyası pike takımı örneği olarak yapabilirsiniz. Çok yakışacaktır. İğne oyası motif yapımı videoda detaylarıyla anlatılmakta. Keyifle yapacağımız klasik modası hiç geçmeyecek iğne oyası örneklerinden. Çok daha fazla iğne oyaları anlatımlarını incelemek istiyorsanız önceki tariflerimiz inceleyebilirsiniz. Şimdi klasik iğne oyası motif yapılışına geçelim.

İğne Oyası Motif Yapımı Videolu Anlatım

Videolu anlatımla çok zarif bir örneğin yapılışı var sırada. İlk başlangıçta tığ oyası kullanıyoruz. Sonrasında iğne oyası zürafalarla motife şekil vermeye başlıyoruz. İğne oyası pırpırlarla motifin son turlarını yapmaya başlıyoruz. Bu motif sayesinde birkaç tekniğin de yapılışını öğrenmiş olacağız. İğne oyası motif çiçek yapımı yukarıda da saydığımız gibi birçok yerde kullanabiliriz.

İğne Oyası Motif Yapılışı

İğne Oyası Motif Yapılışı 8

Motifi tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Muhteşem bir motif. Şimdi pike olarak veya havlu olarak kumaşlar üzerinde nasıl durduğuna bir göz atalım.

İğne Oyası Motif Yapılışı 5

İğne Oyası Motif Yapılışı 7

İğne Oyası Motif Yapılışı 6

İğne Oyası Motif Yapılışı 4

İğne Oyası Motif Yapılışı 3

İğne Oyası Motif Yapılışı 1

İğne Oyası Motif Yapılışı 2

 

Kaynak: https://www.instagram.com/ketensirkeci/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler