Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Lale Çiçeği Yapılışı

Osmanlı motiflerinde çok sık gördüğümüz bir lale. İğne oyası lale çiçeği yapılışını yazmalarınızda kullanabilirsiniz. İğne oyalarında lale motifinin birçok farklı versiyonu var. Kolay örneklerde var zor örneklerde. Videolu iğne oyası lale örneği yapılışı biraz kolay bir örnek. İğne oyası yazma ve mutfak havlularında kullanabilirsiniz. İğne oyası havlu kenarı modelleri anlatımlı örnekte kullandığımız lale motifi ise biraz ağır bir örnek. İğne oyası büyük havlularda ve namaz örtülerinde kullanabilirsiniz. Onlar için daha uygun. Laleli iğne oyası modellerinden uygun olanları istediğiniz yerde pikelerde, havlularda, yazmalarda kullanabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız model mutfak havluları ve yazmalar için uygun bir örnek. Videolu takip ederken aklınıza takılan herhangi bir yer olursa sorabilirsiniz.

Laleli İğne Oyası Modelleri

Çinilerde, kanaviçe örneklerinde çokça karşımıza çıkan Osmanlı motiflerinden güzel bir lale. İğne oyası lale çiçeği yapılışı için iğne oyası çilek modelini kullanarak yepyeni bir oya yapıyoruz. Oyanın alt zemini için zürafa, testere dişi, kuyumcu kafesi gibi teknikleri kullanabilirsiniz. Dağ yapıp arasına laleyi koyabilirsiniz. Kırmızı mavi renklerde de çok güzel olacaktır. Çinilerde genelde kırmızı, mavi, beyaz renkleri çok kullanılıyor.

İğne Oyası Lale Çiçeği Yapılışı

Duruşu ile çok güzel, ağır ve zarif. Bu yeni modelin yapılışını öğrenmek isteyenler hemen alttaki videoyu izleyebilirler. Yeni modellerden haberdar olmak için bizleri takipte kalın. Hobi dünyasına ait en yeni en güzel bilgileri, modelleri sizlerle paylaşmak için buradayız. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler