Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Kırpık Modeli Yapılışı

İğne oyasından yazmalarda çok kullanılan bir örnek daha. İğne oyası kırpık modeli yapılışı. Güzel bir anlatımla güzel bir örnek daha. İğne oyası modellerinin en güzel örneklerine, yeni çıkan modellerin tarifine bizleri takip ederek ulaşabilirsiniz. Tüm püf noktaları ile hazırlanmış güzel bir video. İğne oyasının yapılışını videoyu takip ederek siz hobi severler kolayca yapabilirsiniz. Boncuklu, pullu, düz, motifli, kurdeleli, ağır… Hangi örnekleri ararsanız var. İğne oyasına yeni başlayanlardansanız önce kolay modelleri tercih edebilirsiniz. İğne oyası sepet yapılışı çok şık bir örnek mesela. İğne oyası havlularda da kullanabileceğiniz bir model. Kırpık modelini yaparken ipleri uzun şeritler halinde hazırlıyoruz. Ve oyamızı yapıyoruz. En son kesme işlemini yapıyoruz. Oyayı yaparken düğümleri sıkı atıyoruz. Daha sonra kırpık olan kısımlar açılmasın, bozulmasın. 3 sıra halinde yaptığımız bir oya.

İğne Oyası Nasıl Yapılır?

İğne oyası nasıl yapılır güzel bir modelin anlatımı var sırada. Bayram şekeri gibi, kolay fiyonk gibi bir model. İğne oyası kırpık modeli yapılışı. Kırpıklı kısımları yazmanızın içinde bulunan renklerinden seçebilirsiniz. Birbirini tamamlayan renkleri kullanabilirsiniz. Oyamız bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

İğne Oyası Kırpık Modeli Yapılışı

Çok güzel bir örnek. Modelimizin yapılışına en alt zeminden başlıyoruz. Daha sonra şerit ipleri hazırlayarak diğer kısımları yapıyoruz. Şimdi videoda kırpık oyası nasıl yapılıyor ayrıntıları ile izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler