Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

İğne oyası havlu kenarı yapılışı var sırada. Çok hoş bir model. Aynı zamanda iğne oyası namaz örtüsü modellerine de yapabilirisiniz örneği. Ben benzer bir modeli mavi iğne oyası namaz örtüsüne yapmıştım. Ve beyaz renkle aynı modeli havluya yapmıştım. Takım olarak. Çok güzel olmuştu. Havlunun üzerine mavi tonları ile kanaviçe etamin örneklerinden işleme yapmıştım. Bunları kursa giderken yapmıştım. İğne oyası havlu kenarı modellerini o şekilde namaz örtüleri ile takım yapabilirsiniz. İğne oyası havlu kenarı modeli için dağlı örneklerden çok yapıyoruz. Birazdan paylaşacağımız modele de dağlı bir örnek diyebiliriz. İğne oyası dağ yapımı örnekleri arasına küçük çiçeklerden, püsküllerden ekleyebilirsiniz. Burada birkaç modele değinebildik. Hepsine değinemiyoruz. Daha fazla modelin yapılışına önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi iğne oyası havlu kenarı yapılışının anlatımına geçelim.

İğne Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Tek renk oyalardan çok zarif bir örnek. Havlu ve namaz örtülerinde kullanılabilir bir oya. Pırpırlar, sık iğneler ile yapılmış bir örnek. Daha küçük yapılarak, tur sayıları azaltılarak iğne oyası yazmalarda da kullanılabilir. Her renk ile yapıldığında şahane duracak bir model. Hatta isterseniz son turda veya aralarda renk değişikliği yaparak 2 renkli iğne oyası modelleri yapabilirsiniz.

İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

İğne oyası havlu kenarı yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Tek renkli 2 renkli çalışılabilir. Gerekirse aralarda boncuk eklemesi yapılabilir. Son turda boncuklar eklenebilir. Havlu ve namaz örtülerinde kullanılabilecek bir örnek. Şimdi tüm detayları ile oyanın nasıl yapıldığını inceleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler