Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hanım Dilendi Bey Beğendi Patik Yapılışı

O kadar güzel motif ki her modele yakışıyor. Şimdi de güzel bir patik modelleri tarifi var. Şal modelleri ördük, hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı ördük. Kapşonlu bebek battaniyesi yapılışı ördük. Örgü pantolon modelleri ördük. Şimdi de hanım dilendi bey beğendi patik yapılışında sıra. Hadi başlayalım.

Kolay Patik Yapımı

Hanım dilendi bey beğendi patik yapılışı için 2 renk patik ipi, 2 numara tığ ve makasa ihtiyacımız olacak. Taban olarak hazır keçe taban kullandık.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Patik Yapılışı 1

37 numaraya uyumlu olarak hazırlamış olduğum modeli battaniye motifinden patiğe uyarladım. Yapılışı gayet kolay ve örgüye yeni baslayan hanımlar için hiç zorlanmadan kolaylıkla örebilecekleri bir model oldu. Çok fazla ipte gerekmiyor renk renk kalan iplerinizi değerlendirebileceğiniz bir model. Hazır keçe taban üzerine uyguladığım modelimin öncelikle keçe taban etrafına sık iğneler yaparak zemin oluşturdum. Sonrasında ilk sırada topuk kısmından modeli kurdum. 3 zincir çekerek ilmeklerin üstüne 2 tane ikili trabzan örerek 3 tane 2 li trabzan elde etmiş oldum. Aralara 2 zincir çektim 2 ilmek atladım yine 3 tane 2li trabzan ordum. İlk sırada modeli bu şekilde kurdum ve bir sonraki sırada 3 tane trabzan olan yerler değil 2 zincir çekerek geçiş yaptığım boş olan kutucukların içine ayni işlemi yapıyoruz. 3 tane ikili trabzan olarak. 2 sıra bu şekilde burun kısmında eksiltme yapmadan örüyoruz. 3. Sıradan itibaren burun kısmında eksiltme yapmaya başlıyoruz ve patiğimiz bitene kadar örnek ayni şekilde ilerliyor sadece burun kısmında her sırada eksiltme işlemi yaparak 7 sırada modelimizi tamamlıyoruz. En son kenar uygulaması yaparak bitiriyoruz. Patiğimin uç kısmında sus olarak püskül uygulaması yaptım ve zincirle püskullerin uçlarından birleştirerek patiğin üstüne bağladım fiyonk görüntüsü verdim. Püskül yapmak işleyemezseniz farklı süsleme şekilleri de deneyebilirsiniz. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Patik Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler