Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Yelek Modelleri ve Yapılışı

Yeni bir örnek anlatımı daha. Tığ işi örnekleri anlatımlı modeli birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Tığ işi yelek örneklerinde, tığ işi şal yapımında, bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Tarifi videolu anlatımlı. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Kolay bir örnek. El örgüsü yemek modelleri ve yapılışında kullandığımız örneğin tarifine geçelim.

Tığ Örgüsü Yelek

El örgüsü yelek modelleri ve yapılışı için orta kalınlıkta ipler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe uygun tığlar.

El Örgüsü Yelek Modelleri ve Yapılışı

Model 5 katları +4 zincirden kurulur. 52 tane zincir çekelim. 4 zincire 3lü trabzan yapalım. Bununla birlikte yan yana 5 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim ve alttan 5 zincire 3 lü trabzan yapalım. 5 tane trabzan oluşturalım. Bu sayılarla sırayı tamamlayalım. Bir üst sıra için 3 zincir çekelim boşluğun içine iki tane 3 lü trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 3 trabzan başına batıp 3 tane trabzan yapalım. Aralarda 4 zincir çekip bu şekilde devam edelim. 4 zincirle 2  zincir atlayıp 3 zincirle 3lü trabzan yapalım bununla birlikte 3 tane trabzan yapalım. Bir üst sıra için 3 zincir çekelim. Yuvanın içine 2 trbazan yapalım. Baştaki trabzan batıp yan yana 3 tane trabzan yapalım. Aralar 4 zincir çekelim. Yuvanın içine 2 tane trabzan, trabzan tepelerine 3 tane trabzan yapalım. Son sırayı yaparken 4 zincir çekelim boşluğun içine 2 trabazan 3 tane trabzanların tepesine batıp 5 trabzan yapıyoruz. Her sırası aynı. 1. sıradan sıra tekrarı yapılıp model örülerek devam eder. Modeli yazlık yelekleriniz de, askılı bluzlarınız da, çanta ipiyle çanta yapımın da bir çok örgülerinizde kullanabilirsiniz.

Açıklamalı kısımda pembe modelin yapılışını öğrendik. Benzer bir modelin yapılışını videodan birlikte öğrenelim. İyi seyirler.

El Örgüsü Yelek Modelleri ve Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler