Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Şal Yapılışı

Örgü şal modellerinden tığla ördüğümüz yepyeni bir tarif daha hazırladık. Boncuklu veya boncuksuz olarak örebileceğiniz el örgü şal yapılışından. Örgü şal yapımı kolay bir model. Eğer modelle alakalı aklınıza takılan bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Batik iplerle, akrilik iplerle, yünlü iplerle beğendiğiniz birçok çeşitle örebileceğiniz bir şal. Örgü şal modelleri yapımı için önce ana kısmı öreceğiz daha sonra kenar oyası modelleriyle şalımızı süsleyeceğiz. Baktüs şal modellerinden, örgü boyunluk modelleri olarak kullanacağınız şal modellerinden. Çok enli olmadığı için örgü fular modelleri olarak da kullanılabilir bence. Kum boncuklar az sonra öreceğimiz şala çok yakışacak. Severek öreceğiniz şallardan. Hadi el örgü şal yapılışına geçelim.

El Örgü Şal Nasıl Yapılır?

3,5 mm tığla örülen bir şal. Bu ölçülere uyan tığlarla her çeşit iple örebilirsiniz. İplerin kalınlık inceliği, tığla ölçüsüne göre şalın boyutları değişecektir. Bu hiç gözümüzden kaçmamalı. Mor tonlarında batik ip seçilen şalda sizde sevdiğiniz renkleri seçebilirsiniz. El örgü şal yapılışı için ana şemayla başlayalım.

El Örgü Şal Yapılışı 9

İstediğimiz boyutlarda zincir çekerek başlıyoruz. Sonra üzerine 5 zincir çekip 6. zincire sık iğneyle batıyoruz. Sonra kirpikli kısımlara geçiyoruz. 3. turda 6 zincir çekiyoruz. 3. zincire batarak kirpik yapıyoruz. Tekrar 6 zincir çekiyor 3. zincire batarak kirpik yapıyoruz. Tekrar 3 zincir çekip 3. zincire sık iğneyle batıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Yukarıda şemada olduğu gibi az önce anlattığımız şekilde örmeye devam ediyoruz.

Şimdi sırada kenar kısımlarda kullanacağımız oya örnekleri var.

El Örgü Şal Yapılışı 12

El Örgü Şal Yapılışı 4

Dilerseniz farklı kenar oyalarını da tercih edebilirsiniz. Sırada şalın bittiğinde nasıl durduğunu görmeye geldi.

El Örgü Şal Yapılışı 11

El Örgü Şal Yapılışı 7

El Örgü Şal Yapılışı 8

El Örgü Şal Yapılışı 10

El Örgü Şal Yapılışı 5

El Örgü Şal Yapılışı

El Örgü Şal Yapılışı 6

El Örgü Şal Yapılışı 3

El Örgü Şal Yapılışı 2

El Örgü Şal Yapılışı 1

El Örgü Şal Yapılışı 13

El Örgü Şal Yapılışı 14

El Örgü Şal Yapılışı 15

El Örgü Şal Yapılışı 16

El Örgü Şal Yapılışı 17

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/2744

https://www.bianzhihui.com/t/5289

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler