Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Büstiyer Modelleri

Tığ işinden çok zarif bir el örgü büstiyer modelleri tarifi hazırladık. Yapılışını adım adım fotoğraflı olarak hazırladık. Kolaylıkla örebilirsiniz. Tığ işi motif örneklerini dilerseniz farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Şal modellerinde ve hırka modellerinde de kullanılacak bir motif. Bebek battaniyesi için de farklı iplerle kullanabilirsiniz. Çok güzel bir örnek. El örgü büstiyer modellerini yazın tatilde kullanabilirsiniz. Havuz başında, deniz kenarında harika duracaktır. Merserize ve pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Örgü büstiyer yapılışı anlatımlı olarak fotoğraflarda belli oluyor. Kendi bedeninize göre tur sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Örgüyü örerken takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Örgü büstiyer yapımı yazlık olduğu için sizi terletmeyecek, zarar vermeyecek, bakteri üretmeyecek ipleri tercih edebilirsiniz. Pamuklu ipler, keten ipler, merserize ipler, bambu karışımı ipler yaz için çok uygun olacaktır. Akrilik ipler, yünlü ipler tercih etmeyin. Akrilik ipler kullanacaksanız pamuklu veya bambu karışımlı olanlardan kullanabilirsiniz. Yazlık örgü modelleri ve yapılışlarında beğendiğiniz markanın iplerini kullanabilirsiniz.

Motifli Örgü Büstiyer Nasıl Örülür?

Adım adım yapılışını sizlere fotoğraflarla hazırladık. Fotoğraflardan kolaylıkla örebilirsiniz. Çok zor olmayan birkaç saatte bitirebileceğiniz bir örnek.  Hemende biteceği için severek örebilir ve hemen giyebilirsiniz. Modeldeki örnek % 50 bambu % 50 akrilik beyaz bir iple ve 3.5 mm tığ ile örülmüş.

El Örgü Büstiyer Modelleri 1

El Örgü Büstiyer Modelleri

İp ve tığ hazırsa önce motifimizin nasıl yapıldığını inceleyelim.

Motifimizi inceledikten sonra sıra geldi el örgü büstiyer modellerinin alt kısmını örmeye. Büstiyerin uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Büstiyerimiz bitti. Harika oldu. Sizde kendinize, kızlarınıza el örgü büstiyer modelleri örebilirsiniz. Tek renk iplerle veya renk renk iplerle de çok güzel olacaktır. Altta ördüğümüz trabzanlı kısmı her turda renk değiştirerek örebilirsiniz.

El Örgü Büstiyer Modelleri 14

El Örgü Büstiyer Modelleri 40

El Örgü Büstiyer Modelleri 41

Kaynak: https://nathaliesnoeijen.com/2019/05/24/haakpatroonjasimehaltertop/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler