Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ejder Boyunluk Yapılışı

Videolu anlatımlı çok güzel bir boyunluk. Trabzan ve fıstıklarla yapılmış bir örgü. Tığ işi örgüden. İster boyunluk modelleri deyin, ister atkı modelleri. Aynı işlevi görüyor. Örmesi kolay bir tarif. Fıstık yapmayı, popcorn örgü modeli yapmayı biliyoruz artık. Çünkü birçok örgü modelinde kullandık. Özellikle bebek battaniyesi modellerinde, şal modellerinde. Fıstıksız şal neredeyse çok az diyebiliriz. Ördüğünüz atkılara, boyunluklara uygun bere modelleri, örgü eldiven modelleri de örebilirsiniz. Takım olarak kullanmayı ben çok seviyorum. Bu modele uygun eldiven mesela parmaksız olabilir ve parmak gelecek kısımlara ve kol kısmına fıstıklar yapılabilir. Yine parmaklı örülüp kol kısımlarına aynı teknikle fıstıklar yapılabilir. Bere içinde 1 sıra trabzan 1 sıra fıstık örülebilir. Tamamen sık iğne veya trabzanla örülüp alın kısmına şerit halinde fıstıklar eklenebilir. Hazırsanız ejder boyunluk yapılışına geçiyoruz. 

Tığ ile Yapılan Boyunluklar 

Tığ ile yaptığımız kolay ve şık bir boyunluk. Ejder boyunluk yapılışı ejderhaların sırtını anımsatıyor. Sanırım ismini bundan dolayı aldı. Çok kullanışlı ve şık bir model. Batik iplerle, renk geçişli iplerle de çok güzel duracaktır. Bu boyunluk için birde düğmeye ihtiyacımız olacak. Çocuklarınız içinde kullanabilirsiniz bu boyunluğu. Onların sevdiği renklerde örebilirsiniz. 

Boyunluğumuzun bittiğinde nasıl durduğunu gördük. Şimdi bu harika modelin nasıl yapıldığını görelim. Yabancı örgü modelleri videosunu ellerini takip ederek yapabilirsiniz. Sesten rahatsız oluyorsanız sesi kapatarak daha rahat örebilirsiniz. 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler