Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğmeden İğne Oyası Papatya Yapımı

Düğmeden neler yapılır neler. Çok güzel iğne oyası modelleri yapılır. Düğmeden neler yapılır daha önce bazı paylaşımlarımız olmuştu. Düğme ile yapılan süslemelerden bahsetmiştik. Güzel bir galeri hazırlamıştık. Galeri içinde sizlere fikir verecek çok güzel çalışmalar vardı. Düğmeden yapılmış saatler, düğmeden yapılmış panolar , düğmeden yapılmış aynalar, çiçekler, düğmeden yapılmış takı modelleri , düğmelerle yapılmış tokalar, saç bandı modelleri ve daha neler neler. Sizde birçok çalışmanızda düğmeleri kullanabilirsiniz. Ördüğünüz düz bir kazağı, yeleği , hırkayı, battaniyeyi süsleyebilirsiniz. Düğmeyle kazak süsleme yapılışından sizlere örnek olacak bir çalışmamız olmuştu. Ağaç figürleri, hayvan figürleri, meyveler, kuşlar, isimler işleyebilirsiniz. Yapmanız gereken deseni beliklemek ve düğmeleri istediğiniz renklerde örgü üzerine dikerek işlemek. Bugünse düğmeleri iğne oyası yapımında kullanıyoruz.

İğne Oyası Papatya Yapımı

Yazmalarınız , havlularınız için kullanacağınız çok güzel bir model. Düğmenin etrafını oya ipi ile düğme görünmeyecek şekilde sarıyoruz. Daha sonra üzerine iğne oyası zürafa yaparak çiçeğin yapraklarını oluşturuyoruz. Yaprak katlarını istediğiniz sayıda yapabilirsiniz. İsterseniz 3 – 4 turda bırakabilir az katlı yapraklı bir çiçek yapabilirsiniz veya kat sayılarını artırarak daha büyük bir çiçek yapabilirsiniz. Çiçeğin büyüklüğünü kullanacağınız yazma, havlu gibi parçaya göre ayarlayarak yapabilirsiniz.

Çok keyifli güzel bir çalışma. Yepyeni bir iğne oyası yapılışını daha öğreniyoruz bu video ile. Videoları takip ederek iğne oyası öğrenmek istiyorum diyen herkes rahatlıkla iğne oyası yapabilir. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler